Jakim sposobem szybko zrealizować coroczny obowiązek względem skarbówki czyli jak wypełnić pit za 2014.

Pierwsze kilka miesięcy w roku to okres, kiedy każdy z pracujących obywateli będzie się musiał rozliczyć z urzędem skarbowym. Ustawowo czas ten będzie mijał z dniem trzydziestego kwietnia, jeżeli będzie to sobota lub niedziela to jest przesuwany na następny dzień roboczy. Należy pamiętać o tym ważnym obowiązku, bo jego brak zakończyć się może poważnymi kłopotami.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Kary za niezłożenie pitu w terminie są dość dotkliwe, a przede wszystkim trzeba będzie tłumaczyć się z zaniedbania przed urzędnikami, co do rzeczy miłych i przyjemnych nie będzie należało. Dlatego też w ostatnich dniach kwietnia w internecie i telewizji jest bardzo dużo informacji przypominających o tym obowiązku, i jeżeli ktoś będzie miał jakiś poślizg to jedynie na wyraźne życzenie.

Pit za 2014 rok składać można obecnie na kilka różnych sposobów. Najlepszym wyjściem będzie przesłanie pitu pocztą, wtedy można to zrobić w ostatnim możliwym dniu, a za moment złożenia deklaracji będzie uważana data stempla na kopercie. Można też złożyć go samemu, jeśli ktoś będzie niedaleko mieszkał, to może to być także dobre rozwiązanie. Trzecią możliwością będzie wypełnienie deklaracji za pomocą internetu, dziś bardzo dużo ludzi chętnie korzysta z tej możliwości. Najnowsze wiadomości: czytaj.

Rozlicz swój pit wcześnie – dostaniesz zwrot zdecydowanie szybciej niż inni – to ostatecznie nic trudnego!

Samo policzenie pitu przy osobach, które tylko pracują i nie będą miały jakiś nietypowych dochodów albo odliczeń jest dość łatwe.

Stale potrzebna wydaje się być wiedza z wielu tematów. Wtedy aktualny wpis (https://ckt-fitnessclub.pl/zumba-fitness/) przyda się wszystkim ludziom. By ją zdobyć, trzeba przejrzeć artykuł pod wskazanym linkiem.

Od pracodawców otrzymuje deklarację, w której wykazane są zarobione kwoty, i w praktyce wystarczy je tylko przepisać do swojej deklaracji, wypełnić dokładnie informacje kontaktowe i wysłać zeznanie. Dla szukających informacji: czytaj więcej.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com

Obecnie odliczeń jest coraz mniej, więc ich uwzględnienie także nie należy do rzeczy trudnych. Najczęściej wykorzystywana jest ulga na dzieci, jest to dziś nieco więcej niż tysiąc złotych na jedno dziecko. Jeżeli ktoś nie chce samemu walczyć z cyferkami, to może skorzystać z jednego z wielu programów do wypełnienia deklaracji, który sam policzy wszystkie należne podatki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,