Zasady i regulacje dotyczące transportu samochodami ciężarowymi, znaczenie doradców transportowych

Kierowcy samochodów ciężarowych muszą przestrzegać wielu rozmaitych regulacji, jakie nie dotyczą w ogóle zwykłych kierowców. Wynika to przede wszystkim z tego, że ich jazda ma zawodowy charakter, i jest wykonywana bez przerwy w trudnych warunkach. Bo tak naprawdę zawód zawodowego kierowcy ciężarówki nie jest łatwy.

Przebywanie przed większość czasu w trasie, spanie w samochodzie lub przypadkowych hotelach i napięte harmonogramy dostaw sprawiają, że kierowcy są narażeni narażeni na spore zmęczenie i stres. A przecież kierują oni wielkimi pojazdami, ważącymi czasami kilkadziesiąt ton, w starciu z którymi zwykły pojazd nie ma najmniejszych szans. Wypadki przy udziale ciężarówek zawsze są niebezpieczne, i często są tragiczne w skutkach. Zresztą można niekiedy usłyszeć o tym w wiadomościach, i niestety często przyczyną takich wypadków było nieprzestrzeganie przez kierowców zasad jazdy, co w konsekwencji doprowadza do tragedii. Z tego też powodu właściwe służby bardzo dokładnie sprawdzają kierowców ciężarówek, sprawdzając wszystko, co się wiąże z bezpieczną jazdą. Sprawdź kontrolaitd.pl/.
Ciężarówka

Autor: Gaetano Rap
Źródło: http://www.flickr.com
Kontrole bardzo się przydają, bo w innym wypadku wielu kierowców nie mając żadnej motywacji łamałaby przepisy. Jednak firmy transportowe narzekają, że inspektorzy zamiast się skupić na faktycznych problemach, typu rozliczanie czasu pracy kierowców, to poszukują tylko możliwości na to, aby podreperować budżet i znaleźć pretekst do kolejnej kary. Z tego też powodu wiele tego typu firm korzysta z usług osób, jakie im pomagają we właściwym prowadzeniu dokumentacji. Co ci poradzi doradca (polecamy forsel) transportowy?

W świetle coraz większych obostrzeń i bardzo szybko zmieniających się przepisów tego typu doradztwo transportowe bardzo może się w wielu przypadkach przydać. Szczególnie, że najczęściej firmy transportowe pracują na obszarze całej Europy, a wyjeżdżając do innego państwa trzeba się również trzymać przepisów tam obowiązujących. Rozpoczynając współpracę z dobrym doradcą może się okazać, że dzięki temu można zaoszczędzić sporo na karach, które były by do płacenia w kraju i za granicą.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,