zobowiązania właściciela każdej firmy

Prowadzenie prywatnej firmy łączy się z wieloma obowiązkami. Jednym z takich obowiązków jest opłacanie składek ZUS, czy składek na ubezpieczenie zdrowotne. Istnieje jedna składka, jakiej opłacanie jest dobrowolne.

obrazek - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy przedsiębiorca ma możliwość zadecydować, czy chce opłacać składkę na ubezpieczenie chorobowe. . Dlatego należałoby porządnie zastanowić się jakie prawa zapewnia chorobowe, by świadomie podjąć decyzję dotyczącą takiego ubezpieczenia.

Zobowiązanie opłacania składek na fundusz pracy wynika z regulacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Dotyczy to osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, pracodawców, oraz zleceniodawców. poradnik.wfirma.pl/-czym-jest-fp-oraz-fgsp Fundusz pracy jest wersją funduszu celowego działającego od 1990 roku. Jego głównym celem jest osłabianie efektów bezrobocia. Dochodem tej instytucji są sfinansowane składki.

Środki nagromadzone przez fundusz pracy są poświęcane na zasiłki dla bezrobotnych, stypendia, również wszelakiego rodzaju dotacje. Taką składkę przedsiębiorcy wyznaczają za siebie i za osoby współpracujące od podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Prowadzenie księgowości jest niezbędne w każdej jednostce. Właściciel może to polecić jednostce zewnętrznej, ale ma możliwość także wyposażyć systemy rezerwacji sal się w system mała księgowość i osobiście ją prowadzić. Program ów został skonstruowany z myślą o drobnych i przeciętnych przedsiębiorstwach rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych, jak i na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego, także dla firm będących podatnikami podatku od towarów i usług VAT. System zezwala również prowadzić ewidencję przejazdów osobistym samochodem stosowanym dla celów służbowych. Oprogramowanie umożliwia bezproblemowe i zrozumiałe wprowadzanie danych rachunkowych.

Rozrachunek podatku dochodowego dla dowolnej ilości wspólników, kontrola dokumentów nie zaksięgowanych i zaksięgowanych. Możliwość uwzględniania remanentów w liczeniu podatku dochodowego, także tworzenia skompresowanych kopii baz danych na dysku, bądź innym nośniku, również ich odnowy.

Umożliwia także prowadzenia rejestrów połączonych z płacami, kartoteki pracujących, wykazy płac i mnóstwo różnych funkcji pomocnych w prowadzeniu działalności.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,