Znaki towarowe – wyjątkowy symbol w dziedzinie przedsiębiorczości.

De facto, znaki towarowe pojawiają się na rynku każdego dnia, a konkretniej, wtedy kiedy tworzy się nowe przedsiębiorstwo. Stają się jego kosztownym składnikiem majątkowym, a także istotnym aspektem do reklamy wyprodukowanych produktów lub świadczonych usług. Rejestrując znaki towarowe mamy gwarancję, że nikt inny nie będzie pobierał z nich zysków majątkowych, jak również naruszał tego typu znaków.

Microsoft store

Autor: Wagner Tamanaha
Źródło: http://www.flickr.com
Za rejestrację danego znaku odpowiadają np. rzecznicy patentowi Kraków. Mając na uwadze, iż jest to spore miasto, a zakłady pracy powstają jedna za drugą, zgłoszeń jest sporo. Zgłoszenie można wysłać elektronicznie bądź złożyć osobiście.

Jeżeli masz chęć znaleźć materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj głośnik przenośny bluetooth i przejrzyj inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę Internetową hasło znak towarowy rejestracja, z łatwością znajdziemy stronę Urzędu Patentowego RP, gdzie dokonuje się zgłoszeń. Rzecznicy patentowi Kraków zaakceptują zgłoszenie za dokonane, jeśli obejmuje co najmniej: dane zgłaszającego, objaśnienie znaku towarowego, indeks towarów, dla których znak będzie przeznaczony. Kiedy po odnalezieniu hasła znak towarowy rejestracja, wejdziemy na konkretną stronę, przewodnik krok po kroku doprowadzi nas do finału. Znakiem towarowym może być: kontur, słowo, mieszanka kolorystyczna, nuta, sygnał audio, forma przestrzenna, ale tylko w przypadku, gdy w swej esencyj nie mają symboli Rzeczypospolitej Polskiej oraz pozostałych państw, a także ich nazwy oraz skrótów. Symboli będące używane jako religijne, patriotyczne, kulturowe, oraz imion i nazwisk. Kluczowym celem prawa własności przemysłowej w sprawie znaków towarowych jest kontrola przed nieporozumieniami i oszustwami w kwestii pochodzenia jak również jakości produktów. Znaki towarowe są chronione, kiedy prawo pozwala właścicielowi ograniczyć konkurencję przed popełnianiem nieautoryzowanego wykorzystania znaku handlowego, przez używanie obłędnie podobnych znaków i etykiet.

odnośnik

Autor: Andrew Feinberg
Źródło: http://www.flickr.com
Okres trwania prawa ochronnego na symbol towarowy wynosi 10 lat od czasu zgłoszenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Prawo może być na wniosek wydłużone dla wszystkich czy też części towarów, na najbliższe okresy dziesięcioletnie. Jest to niesłychanie ważny element promocyjny każdej marki czy zakładu pracy. Ważne jest w związku z tym, aby zabezpieczyć go przed niepożądanym działaniem osób trzecich. Polecamy artykuł: .

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,