Podstawowe wiadomości o systemach BI, jak duże ma ono możliwości w analizowaniu bardzo dużej ilości danych.

Współczesne narzędzia do zarządzania firmą dają ogromną liczbę danych, są one doskonałym materiałem do tego, żeby je w różnorodny sposób przetwarzać i podejmować na ich podstawie decyzje. Aktualnie w większości dużych firm działają jakieś programy ERP, w których cały czas są rejestrowane wszystkie operacje gospodarcze, będą one także umożliwiać mnóstwo analiz i zestawień.

Oprogramowanie BI

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz coraz częściej zarządzającym osobom takie analizy przestają wystarczać, bo nie da się ich zrobić w różnych przekrojach. Z tego też powodu w pewnej chwili analizowanie informacji poszło jeden krok do przodu i zaczęły się pojawiać systemy business intelligence i discovery, których główną rolą było dostarczenie jak najwięcej informacji danym osobom. W przeciwieństwie do tradycyjnych pakietów ERP systemy BI zasila się danymi nie na bieżąco, jak w oprogramowaniu ERP.

Przed ich importem wszystkie dane są obrabiane, modyfikowane i uzupełniane, tak żeby miały one wymaganą przez system BI postać. Dzięki temu informacje tego typu można później niezwykle wydajnie i różnorodnie analizować. Dzisiaj na rynku działa spora ilość firm, które dostarczają wydajne oprogramowanie z rodziny BI.

Stale niezbędna jest wiedza z przeróżnych tematów. Wtedy aktualny tekst (https://beltor.pl/oferta/tasmy-przenosnikowe/14-pcv-pu) przyda się wszystkim ludziom. By ją zdobyć, możemy przejrzeć tekst pod tym linkiem.

Konkurencja na tym polu jest coraz większa, ale też jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu narzędzia analityczne.

Dużym i średnim firmom już dawno nie wystarczają dane z tradycyjnych systemów ERP, a ostatnio do ich grona dochodzą również mniejsze, rozwijające się dynamicznie, które potrzebują odpowiednio dużo wiedzieć przy podejmowaniu decyzji. Pośród firm które oferują wydajne systemy BI z pewnością należy wymienić Qlik, rozpoczynała ona działalność w roku 1993 od paru osób, aby dwie dekady lat później obsługiwać jedne z największych firm z całego świata. Do najważniejszych narzędzi tej firmy należy system raportujący QlikViev, dający zupełnie odmienne metody prezentowania danych od stosowanych zwykle prezentacji, a równocześnie dający możliwość operowania na bardzo dużej ilości danych w czasie rzeczywistym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,