Nietypowy symbol towarowy

Znak towarowy nie musi być niezwykły. Ważne jest, aby był on na tyle wymowny, by pociągał uwagę odbiorców i utożsamiał dany wyrób na rynku, oraz, by można go było zademonstrować w postaci graficznej.

konferencja w hotelu

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com
Przy komponowaniu symbolu, najlepiej jednak użyć słów fantazyjnych i abstrakcyjnych w stosunku do produktów i usług, na jakie mają być nakładane.
Znak towarowy rejestracja odbywa się poprzez złożenie w Urzędzie Patentowym należytego wniosku. W związku z tym, że symbol towarowy zgłasza się zawsze dla określonych towarów, lub usług, powinno się je również wyznaczyć we wniosku. Wybór miejsc w spisie powinien być natomiast przemyślany, bowiem po złożeniu wniosku w Urzędzie nie ma już możności dopisania do niego żadnych punktów. Powinno się w związku z tym wziąć pod uwagę nie tylko towary, które obecnie znaczymy znakiem, lecz również przypuszczalne zastosowanie symbolu w przyszłości, w szczególności jeżeli zgłaszanym symbolem jest miano naszej firmy. Trzeba pamiętać, że rejestr towarów, czy też usług, dla których symbol zgłosiliśmy posiada olbrzymie znaczenie gdyż wyznacza charakter zabezpieczenia naszego znaku.
znak towarowy rejestracja

Autor: Eneas De Troya
Źródło: http://www.flickr.com
Prośba o udostępnienie prawa ochronnego jest możliwość oddać samodzielnie, lub za pośrednictwem kompetentnego pełnomocnika, którym może być tylko rzecznik patentowy.

Rzecznik patentowy poza fachowym przygotowaniem wniosku, w tym spisu towarów, jest w stanie także wykonać badanie (zobacz badanie satysfakcji klientów) zdolności rejestracyjnej znaku i oszacować możliwości na jego rejestrację. Rzecznik może również pomóc zrealizować procedurę rejestracji w urzędzie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,