Jak nie posiadając doświadczenia znaleźć pracę w swym fachu?

Odebrałeś dyplom odbycia wyższej uczelni. Masz już niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu. Wiesz, iż jest to dokładnie to, co chcesz w życiu robić. Zaczynasz wypatrywać pierwszej pracy, lecz w każdym miejscu jest wymagane kilkuletnie doświadczenie.
Miej na uwadze, że nawet, gdy zmuszony będziesz znaleźć dorywcze zajęcie na jakiś czas, to nie znaczy, że masz zaprzestać walki o tą wyśnioną.

rozmowa

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Przenigdy się nie poddawaj. Zacznij od skonstruowania CV. Musi być przejrzyste a także na pewno bez pomyłek.

Myślisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania? Jeśli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta, ponieważ dotyczy podobnej problematyki.

Niesłychanie istotne jest, byś się trzymał kartki rozmiaru A4. W żadnym wypadku pisz epopei, albowiem dowiedzie to, iż nie jesteś rzeczowy. Na szczęście obecnie nie brak propozycji pracy na rozmaite stanowiska – poczynając od ofert typu: programista python, brygadzista, ekspedient, aż po propozycje dla fizycznych pracowników takich jak przykładowo ochroniarz czy też pracownik budowlany.

programista python

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
CV jest już gotowe? Teraz czas na drugi etap, to znaczy przyszykuj sobie spis firm, do jakich zamierzasz posłać swe CV. Pisząc e-mail, umieść w nim chociaż jedno zdanie, jakie dowiedzie, iż pragniesz pracować dokładnie w tej firmie. Jeżeli już znajdziesz firmę, w jakiej chcesz pracować, jednak obecnie nie przeprowadza ona naborów, napisz do nich e-mail, bowiem nigdy nic nie wiadomo.

Możliwe, iż ich zaciekawisz i znajdzie się jakieś miejsce dla ciebie? Zawalcz o siebie! Jeśli zostałeś zaproszony na kwalifikacyjną rozmowę, pamiętaj, iż pierwsze odczucie to fundament. Przyjdź zatem dobrze przygotowany, zaznajom się szczegółowo z wiadomościami o jednostce, do jakiej właśnie aplikujesz.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,