Bywają takie momenty w życiu, kiedy nie możemy już wyobrazić sobie dalszej współpracy z obecnym pracodawcą

życie bywa nieprzewidywalne i niekiedy mogą wyniknąć okoliczności, które w stu procentach zmotywują nas do złożenia wypowiedzenia.
Najczęściej pracownicy pragną złożyć wypowiedzenie z dwóch powodów.

urządzenie laboratoryjne

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy z nich jest taki, że robią tak wówczas, gdy znajdą bardziej atrakcyjną posadę, a po drugie — kiedy nie mogą już wytrzymać w obecnym miejscu zatrudnienia. Znalezienie nowej pracy jest rzecz jasna powodem znacznie przyjemniejszym. Chociaż to, że dzisiejsza praca nie zapewnia nam satysfakcji, czy więcej — przysparza nam jedynie nerwów oraz odbiera spokojny sen, także po jakimś czasie będzie motorem do szukania nowego zatrudnienia.

Jeżeli myślisz, że przedstawiony tekst jest godny zainteresowania, to bez obaw kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tutaj (http://bezpiecznyrozwoj.pl/szkolenie/szkolenia-sep) wpis – on również Cię zainteresuje.

Zatem niezależnie od przyczyny skutek będzie ten sam. Panujemy się zwolnić. Zatem jeżeli jesteśmy już na 100% pewni, że chcemy złożyć wypowiedzenie umowy o pracę wzór pisma wyszukamy w internecie. Musimy tam rzecz jasna wpisać wszelkie niezbędne informacje — więc nasze dane oraz zajmowane stanowisko. Trzeba również przywołać informacje związane z umową, która nas obecnie obowiązuje i którą chcemy zakończyć. Zatem potrzebne będą nam informacje dotyczące miejsca i dnia podpisania tej umowy. Warto więc wyjąć ze swoich dokumentów tę umowę i skopiować z niej potrzebne informacje. Najlepiej takiego rodzaju wypowiedzenie przedłożyć w dwóch egzemplarzach. Jedna będzie dla działu kadr, a druga dla nas.

Wówczas nasz przełożony musi się na niej podpisać razem z datą. Nie będzie mógł później wykręcać się, że nie otrzymał od nas żadnego dokumentu. Wypowiedzenie mamy możliwość też wysłać listem poleconym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,