Skuteczne sposoby na stres

Jesteś wykończona pracą albo nauką? Masz za dużo na głowie i czujesz, iż stres zaczyna zjadać Twe zdrowie? Musisz się odprężyć! Tylko w jaki sposób?
Jeżeli pokłady Twojej energii wewnętrznej znajdują się na wyczerpaniu, a Ty nie masz energii ażeby spełniać to, co sobie uplanowałeś wiedz, że nadszedł czas na wypoczynek.

Spłata długów

Autor: Fredrik Alpstedt
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na wypoczynek szczególny, to jest efektywny jak też szybki. Sposób pierwszy – oddychaj. Odpowiesz zapewne, że czynisz to przez 24h/24h. Owszem, oddychasz, jednakże musisz pamiętać o, iż między innymi w jodze i medytacji oddech odgrywa newralgiczną rolę. Umiejętne ćwiczenia oddechowe prędko pozwolą Ci uregulować pracę ośrodka nerwowego, usuną chroniczne migreny, natomiast Twój mózg uzyska życiodajny tlen. Swoją chwilę odpoczynku zacznij zatem od na pozór zwyczajnego oddechu.
Papier

Źródło: http://www.sxc.hu
Kolejna porada – uśmiechaj się, chociażby do samego siebie. Obniżysz w ten sposób częstotliwość uderzeń serca, obniżysz napięcie jak też mimowolnie ukoisz ciało. Zerknij na swą roześmianą buzię w zwierciadle czy po prostu ciesz się z momentu wypoczynku, jaki właśnie ma miejsce. A może odpręży Cię kilka godzin w SPA? Basen, sauna, masaże – na pewno każdy znajdzie w tym miejscu coś odpowiedniego dla siebie. Ostatnia wskazówka brzmi – nie zaśmiecaj – swego stanowiska pracy i umysłu.

Odkryj następne tego typu bardzo cenne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie zwolnienie lekarskie 182 dni jak liczyć.

W czasie, kiedy pragniesz zrelaksować się, staraj się do granic możliwości uładzić otoczenie, w którym się aktualnie znalazłeś.

Zrób to po to, ażeby jak najmniej niepożądanych podniet docierało do Twojej świadomości. Brzęczący telefon, zaległa Faktura albo szeleszczące papierki nie będą Cię wtedy decentralizować, Ty zaś najzwyczajniej „wyłączysz się” oraz odpoczniesz.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,