Dlaczego dobrze jest zainwestować w skuteczne monitorowanie pracowników

Aby wspaniale zarządzać średnią , jak również dużą firmą, potrzebne jest spełnienie kilku kluczowych czynników – przykładowo dystrybucję towarów albo usług, logistykę oraz sprawami kadrowymi. Dlatego też obecnie rozwinęło się sporo metod pomagającym pracodawcom , jak również specjalistom od Human Resources skuteczne sprawdzanie rezultatów pracowników.
Ogólnie wiadomo, że nawet najlepsze usługi powiązane z znakomitą kampanią marketingową nie zostaną sprzedane, jeżeli zawodzi w ważnym momencie czynnik ludzki. Chociaż pewne sytuacje są nie do uniknięcia, efektywne monitorowanie pracowników to znakomita i potrzebna inwestycja, która bez wątpienia pomoże firmie rozwiązać kłopoty i uniknąć wielu trudnych sytuacji

W dwudziestym pierwszym wieku monitorowanie pracowników jest elementem skutecznego zarządzania w firmie – dzięki temu można na przykład pomagać początkującemu pracownikowi w rozwikłaniu jego problemu z obsługą kupującego lub sprzedażą lub dowiedzieć się w przypadku wątpliwości, czy zatrudniona osoba na pewno wypełnia swoje obowiązki w odpowiedzialny sposób. W przypadku konfliktów bądź popełnienia przestępstwa (przykładowo przywłaszczenia mienia albo mobbingu) może to pomóc również w rozwiązaniu rozmaitych trudnych spraw.

komputer

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie warto mieć na uwadze, że monitorowanie pracowników za pomocą kamer nie może się odbyć bez ich wiedzy i obowiązkowo należy ich o tym poinformować poprzez tester istqb odpowiedni zapis w regulaminie, a kiedy dopiero będzie wprowadzany – za pomocą rozmowy przez telefon, wiadomość mailowo lub dostępną dla pracowników tablicę ogłoszeń. Niewątpliwie każdy doświadczony inwestor posiadający własną firmę ma świadomość, jak istotni są pracownicy w rozwoju spółki i dlatego warto zadbać, aby monitorowanie pracowników służyło nie tylko zwiększeniu efektywności, lecz również ich zadowoleniu i bezpieczeństwu, aby z chęcią pracowali i polecali daną firmę możliwym klientom.

Skuteczne monitorowanie pracowników może obejmować sporo aspektów – przykładowo fizycznie obecne kamery (bardzo nieraz stosowane w halach produkcyjnych) lub w przypadku pracy intelektualnej – sprawdzanie firmowych skrzynek e-mail bądź pracowniczych rozmów telefonicznych. Zobacz stronę Timecamp.
Ze względu na wielką różnorodność kontrola pracowników jest nieodzowna w wielu miejscach, szczególnie tych gdzie zwłaszcza kluczowe jest profesjonalne zarządzanie, bezpieczeństwo i uczciwość pracowników – czyli przykładowo w call center, firmach ubezpieczeniowych , a także miejscach powiązanych z produkcją. Nierzadko pewne rozwiązania technologiczne warto udostępnić samym pracownikom – zobaczenie, ile czasu realnie jest spędzonego na obowiązkach, potrafi silnie zmotywować do rozwoju oraz poprawić potencjalne błędy wykonywane w trakcie pracy, a równocześnie jest wyrazem zaufania ze strony pracodawcy albo managera.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,