„Financial Controller” – najlepsza osoba do zaplanowania i kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w temacie „financial controller”? Czym konkretnie się zajmuje – jakie są jego obowiązki? Co należy uczynić, aby móc wykonywać takiego rodzaju zawód – jakie konkretnie wymagania trzeba spełnić? Czy na terenie państwa Polskiego ów zawód jest opłacalny? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez nawet najmniejszego problemu odnajdziesz w tym tekście!
Kim konkretnie jest financial controller z pewnością dobrze wie bardzo wiele osób, gdyż samo nazewnictwo ukazuje nam, co to dokładnie jest za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” w dosłownym przetłumaczeniu z języka angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy też „kontroler finansowy” i jego zadaniem jest praktycznie wszystko związane z kontrolowanie budżetu firmy, w tym również w szczególności w jego zaplanowaniu, analizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, oraz współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, w szczególności z działem księgowości. Aby móc zostać kontrolerem finansowym, musimy posiadać pewne predyspozycje, między innymi posiadać typowo analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też bardzo spostrzegawczym, lecz to nie jest wszystko. Ponad wszystko aby zostać kontrolerem, powinniśmy mieć ukończone z góry określone kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), dobrze jest także mieć ukończone studia podyplomowe. Wiele przedsiębiorstw, nim da nam możność zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, iż potrzebna jest tutaj także znajomość przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, czy też dewizowego oraz ogólnych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (spoglądając na sam okres jesień roku 2016), wynoszą od około 10 tysięcy po więcej niż 15,5 tys.

Otwórz ten link Wrocław radca prawny! Tam zobaczysz pożyteczne fakty na ten temat, opisane w naszymtekście.

zł.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,