Na czym polega praca dyrektora handlowego?

Dyrektorem handlowym nazywamy zazwyczaj jednostkę odpowiedzialną za tak zwaną handlową politykę firmy.
Do nadrzędnych funkcji owego pracobiorcy należy, m.in.: kierowanie handlowym wydziałem, operacyjne aranżowanie i dozorowanie pracy działu handlowego, opracowywanie strategii sprzedażowych oraz kontrola nad ich realizacją, inicjowanie decyzji dążących do maksymalizacji rezultatów sprzedażowych, pozyskiwanie nowych klientów i podtrzymywanie dobrych stosunków z bieżącymi partnerami biznesowymi, badanie rynku, raportowanie aktualnej handlowej aktywności, ścisła kooperacja z zarządem firmy, reprezentowanie przedsiębiorstwa przed instytucjami państwowymi i odpowiedzialność za zgodność handlowych działań z aktualnym prawem.

wnętrze samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com
pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
impreza firmowa

Autor: Rob DiCaterino
Źródło: http://www.flickr.com
Dyrektor Handlowy powinien posiadać wykształcenie wyższe ekonomiczne, mile spostrzegany jest także tytuł MBA, a również prawo jazdy B, znakomita znajomość języka angielskiego oraz obsługi peceta. Istotną materią będzie także wiedza z obszaru B2B jak też doświadczenie w pracy w dziale handlowym. Prócz tego osoba na takim stanowisku powinna cechować się: wysoce rozwiniętymi umiejętnościami analitycznymi, zdolnością do realistycznej diagnostyki sytuacji, orientacją na wyniki, odpornością na stres. Miejscem pracy jest przeważnie biuro a także praca w terenie – spotkania z partnerami, wizyty w instytucjach administracyjnych. Jest to stanowisko autonomiczne, pod dozorem. Praca kojarzy się też z większym natężeniem kontaktów z kontrahentami, przez co wystąpić mogą sytuacje stresujące.

Czas pracy, na ogół nienormowany.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści swojego artykułu!

Dyrektor Handlowy musi z pewnością obserwować wskaźniki ekonomiczne jak też trendy. Zachodzi możliwość podnoszenia umiejętności (instruktaże) a także awansu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,