Kilometrówka to świetny sposób dla wielu przedsiębiorców na oszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego auta

Wielu właścicieli firm nieustannie podróżuje. Wiąże się to naturalnie z ich działalnością. Jeżeli mają oni samochód, który nie jest wpisany jako majątek przedsiębiorstwa, a należy np.

majątek

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
do osoby trzeciej lub jest wynajmowany, to powinni oni zapisywać tzw. kilometrówkę.
leki

Źródło: pixabay.com
Wykorzystywanie prywatnego samochodu do celów firmowych wiąże się z ponoszeniem znacznych kosztów. Dlatego powstała tzw.

Kliknij ten link kiedy wypłacane jest feriepenge w Norwegii. Na stronie znajdziesz ciekawe wiadomości na ten temat, opisane w naszymtekście.

kilometrówka. Zezwala ona biznesmenom wliczyć przejechane kilometry do kosztów pozyskania przychodu. By to uczynić, kierowca ma obowiązek dokładnie dokumentować, ile kilometrów przebył samochód prywatny w związku z wykonywaną pracą. prawo wymaga wyjątkowo dokładnych informacji: mamy obowiązek zapisać cel podróży, dane teleadresowe właściciela auta, numer rejestracyjny oraz oczywiście należy obliczyć kwotę według aktualnych stawek. W sieci znajdziemy bardzo wygodne kalkulatory, które sprawią, iż kilometrówka będzie prosta do wyliczenia. Przedsiębiorca, który chce rozliczyć te wydatki, musi robić wyliczenia w każdym miesiącu.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
To jasne, że kilometrówka jest szczególnie ważna dla mniejszych firm, nierzadko prowadzonych przez jedną osobę, w których właściciel ma jedynie własny pojazd. Ten system sprawia, że można sporo zaoszczędzić oraz ułatwia takim firmom działalność. Jeżeli w jakimś miesiącu kilometrówka będzie za duża i osiągniemy limit, to można koszty przenieść na następny miesiąc oraz dopisać je do kolejnego limitu. Warto mieć w pamięci, iż jeżeli prezes firmy samodzielnie ustali wysokość stawek za kilometr, to w przypadku odliczania kilometrówki i tak obowiązują stawki wyznaczone przez ustawę. Jeżeli własny pojazd do celów służbowych wykorzystuje zatrudniony, to oczywiście powinien on posiadać pisemną zgodę pracodawcy. Jednakże nie musi on prowadzić dokumentacji, by została mu zwrócona kilometrówka za poniesione koszty.

Warto zatem zadbać o staranną dokumentację, jeżeli idzie o wykorzystywanie osobistych aut niebędących majątkiem firmy do celów służbowych. Istnieje szansa, że uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które mogą zostać zainwestowane w rozwój firmy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,