O tym, że rzeczywiście warto skorzystać z porad biura księgowego upewnił się już niejeden przedsiębiorca

Człowiek renesansu to taka postać, która posiada wiedzę z różnych dziedzin i w każdej sytuacji jest w stanie wypowiedzieć się w roli znawcy, czyli jednym wyrazem chodząca encyklopedia. Jednakże dzisiaj coraz trudniej o taką personę, ponieważ od wieku, w którym żył Benvenuto Cellini wiele uległo zmianie.

ksiegowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nade wszystko zasób wiedzy w znaczny sposób się poszerzył, zatem bycie ekspertem w każdej dziedzinie naukowej wydaje się graniczyć z cudem. Co więcej, pojedyncza specjalizacja jest już tak rozwinięta, że i tutaj trudno być alfą i omegą. Świetnie wiedzą o tym biznesmeni czy rekruterzy, którzy próbują przyjąć do pracy doświadczoną księgową. Często dumnym mianem księgowego określają się również osoby, które w swojej dotychczasowej, może nawet sześcioletniej pracy zawodowej zajmowały się jedynie księgowaniem faktur.

Jeżeli księgowy jest potrzebny na gwałt, to lepiej niepotrzebnie nie ponosić ryzyka i sprawy rozliczeń przekazać uznanemu biurowi księgowemu. Takie działanie określamy mianem outsourcing księgowości (więcej na ten temat). Z tego rozwiązania z pewnością zapragną skorzystać wszyscy ci, którzy usiłują łatać mocno nadwątlone finanse firmy. W takim przypadku można sporo zaoszczędzić na pensjach, a w razie redukcji etatów nie trzeba wpłacać podwładnym należnych im świadczeń. I co równie ważne, mniej liczy się czas pracy, a bardziej jej efekty, a to już oznacza, że płacimy za konkrety, a nie za osiem godzin, które księgowy mógł poświęcić, na przykład, na biurowe pogawędki.

Wybór właściwego biura trzeba dobrze przemyśleć. Można podpytać znajomych biznesmenów bądź po prostu wpisać w wyszukiwarkę frazę usługi księgowe Warszawa, jeśli oczywiście prowadzimy działalność na terenie tego miasta. Wiele formalności można załatwić na odległość, ale w razie potrzeby lepiej mieć księgowego pod ręką. Przy okazji warto wspomnieć, że nawiązanie długofalowej współpracy będzie bardzo zyskowne, ponieważ stali usługobiorcy mogą liczyć na upusty.

rachunki
Wspomniana w powyższym paragrafie stała współpraca może nie każdemu biznesmenowi być na rękę. W takiej sytuacji można zwrócić się o jednokrotną pomoc, dla przykładu badanie (zobacz badanie satysfakcji klientów) sprawozdań finansowych (więcej na ten temat) może okazać się słabą stroną zatrudnionego księgowego, więc w razie jakichkolwiek niejasności warto poznać zdanie specjalistów w tym temacie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,