Co to jest pozycjonowanie szerokie?

Już na etapie projektowania witryny wskazane jest zadać sobie zasadnicze pytanie: jak potencjalni internauci dowiedzą się o jej istnieniu? Odpowiedzią na to zagadnienie jest pozycjonowanie. O tym, że jest to rewelacyjna, dająca spodziewane efekty forma reklamy, wiemy nie od dziś. Lecz żeby przedsięwzięcie to, było jeszcze bardziej efektywne powstało pozycjonowanie szerokie, tzw long tail – najszybsza i najbardziej skuteczna metoda pozycjonowania.

wyniki w SERP-ach

Autor: Muhammad Rafizeldi
Źródło: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta każdego dnia co sprawia, że zadawane pytania przy wyszukiwaniu są coraz bardziej szczegółowe. O ile wcześniej pozycjonowanie szerokie było w pewnym sensie koniecznością dla sklepów internetowych, tak teraz interesują się nim niemal wszyscy dysponujący swoimi stronami w sieci. Ostatecznie przyjęliśmy do wiadomości, iż przykładanie wagi wyłącznie do kolorystyki i treści witryny nie oznacza zagwarantowanego sukcesu. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy jak Artefakt w tym zakresie, więcej można zobaczyć w temacie w dalszej części artykułu.

pozycjonowanie

Autor: NOGRAN s.r.o.
Źródło: http://www.flickr.com

Czym charakteryzuje się pojęcie „long tail”? Pozycjonowanie szerokie to krótko mówiąc, nastawienie się na pozyskiwanie odwiedzin z haseł o niskiej konkurencyjności, które sporadycznie są wystukiwane w wyszukiwarki.Najprościej można to wytłumaczyć na przykładzie…

Chcesz czytać więcej na podobny temat? Żaden problem. Musisz tylko wejść na poniższe łącze do witryny (http://www.ckt-fitnessclub.pl/junior-mma/) i przejdziesz na inną stronę.

butów. Wpisując w wyszukiwarkę sformułowanie „buty” – wprawdzie pojawi się spora ilość wzorów, lecz ciężko będzie się zdecydować na fason najbardziej dla nas odpowiednich. Poza tym nie wiadomo czy zależy nam na butach do szermierki czy dla psa? Jednak gdy uściślimy swoje oczekiwania, model który nam się marzy, to czy mają być wykonane ze skóry prawdziwej, syntetycznej czy materiału – pisząc np. czerwone skórzane kozaki – prawdopodobieństwo, że owe buty zakupimy znacznie się zwiększy.

Korzyści płynące z pozycjonowania szerokiego:
– jedynie zdecydowani na kupno produktu lub usługi użytkownicy znajdą się na naszej stronie,
– wzmożenie sprzedaży produktu lub usługi,
– szybkie osiągnięcie wysokich pozycji,
– frazy dokładnie przedstawione generują większy ruch na stronie,
– niższe koszty pozycjonowania frazy niż w przypadku fraz ogólnych.

Pozycjonowanie szerokie skierowane jest najczęściej do dużych i rozbudowanych serwisów, a więc sklepów internetowych, księgarni oraz witryn, zawierających sporą ilość podstron i treści.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,