W obecnych czasach, gdy zwykle przytrafiają się kryzysy, każda duża firma potrzebuje doświadczonego Dyrektora ds. finansów

Kiedyś spółki za fundament swojego dobrego działania uważały doświadczoną księgową. Jednakże, obecnie nie jest już to aktualne.

W dobie XXI wieku, kiedy wszystko dzieje się szybko, a przedsiębiorstwa są ponadpaństwowe potrzebni są dobrzy CFO.
deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim w ogóle jest CFO – mógłby spytać człowiek, który nie jest zaznajomiony z angielskimi skrótami i stanowiskami istniejącymi w ogromnych koncernach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy. Stanowisko to oznacza o wiele więcej niż tylko pilnowanie finansów przedsiębiorstwa. Chodzi również o sporządzanie planów rozwojowych oraz przewidywanie potencjalnych zagrożeń. By sprawdzić się na tego typu stanowisku niezbędne jest spore doświadczenie, dlatego w krajach starej Unii CFO to zwykle ludzie po 50-tym roku życia. W krajach rozwijających się, takim jest Polska, są to osoby o wiele młodsze, ponieważ sytuacja w kraju zmienia się diametralnie i za tą zmianą trzeba nadążyć.

Następna witryna, która ma informacje na ten temat da Ci szansę, by podwoić znajomość rzeczy. To istotne, zatem naciśnij tutaj (https://mennicapoznanska.com/kategoria/srebro/srebrne-monety/) i dowiedz się dużo treści.

Nawet więcej – trzeba ją ubiegnąć. Należy być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Trudni się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy także utrzymywanie kontaktów z różnymi firmami.

Z tego powodu CFO sporo podróżuje po Europie i świecie – musi zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku ponosi się odpowiedzialność za przyszłość firmy oraz przyszłość pracowników. Z tego powodu musi poszukiwać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,