Udajesz się na urlop? Rozmień pieniądze

W dzisiejszych czasach, mimo iż posiadamy możliwość używania karty zagranicą, nadal większość ludzi płaci banknotami w innych krajach. Nic w tym dziwnego, daje nam to większą kontrolę nad wydatkami, jeśli nie musimy nieustannie w myśli przeliczać sobie wymiany pomiędzy dwoma walutami.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Lecz jak odpowiednio przysposobić się do drogi, aby nie stracić?

terminal

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pragniemy, żeby nasza wymiana walut mogła być dla nas jak najbardziej opłacalna, dobrze rozejrzeć się za odpowiednim punktem. W sieci online można odszukać aktualne kursy euro kantor lokalny jednak pobiera dodatkowo prowizję, o czym należy pamiętać. Jednak im skromniejsza miejscowość i mniej podróżnych do niej przyjeżdża, tym mniejsza marża. Dlatego jeżeli wybierasz się do greckiego kurortu, pieniądze wymień jeszcze w kraju, jeśli chcesz mieć gwarancję najniższej ceny.
Czy może lepiej płacić kartą? Taka alternatywa jest dla nas tylko opłacalna, jeśli państwo, w którym się mieścimy posiada uniwersalny pieniądz UE u siebie. Gdyż bank ma korzystne kursy Euro kantor (kantor wymiany walut Warszawa) niekiedy posiada gorszy przelicznik. Wówczas, jeśli płacimy za jakiś produkt w tej walucie, będzie on nam bez dużego procentu pobrany z naszego konta, prędko i wygodnie. Sytuacja komplikuje się w przypadku państw spoza strefy euro. Jeśli płacimy w dolarach, zostają one rozmienione na euro, a dopiero później na złotówki. W ten oto sposób opłacamy prowizje podwójnie- odkryj więcej tu.
Jeżeli wybierasz się zagranicę naszego kraju, w różnym celu, czy to do pracy czy na urlop, powinna cię zainteresować wymiana walut. Nawet jeżeli będzie to państwo ze strefy euro, należy mieć w portfelu na początek kilka banknotów.

Zabranie gotówki jest szczególnie istotne, jeżeli będziemy w miejscu z całkowicie odmienną walutą. W tym bowiem przypadku, możemy w razie płatności kartą, płacić ogromną prowizję za przewalutowanie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,