Czy start up znaczy to samo, co konkretne przedsiębiorstwo?

Czy start up znaczy przedsiębiorstwo? Firma może być lub przeciwnie – nie być start upem.
Ten rodzaj działalności od przedsiębiorstwa różni podstawowa myśl. Od firmy odróżnia ją głównie cel.

ekspert

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Firma ma zamiar zwyczajny – przynoszenie dochodu. Dla odróżnienia start up to pewnego rodzaju eksperyment ekonomiczny. To nieustanne poszukiwanie oparte na stałych zmianach. Jego intencją jest znalezienie modelu biznesowego, a więc sposobu na osiągnięcie solidnego i systematycznego dochodu.
finansowanie start up

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto marzy o własnym biznesie, powinien zacząć od starta up. Genezą winien być składny i logiczny model biznesowy. Musi więc połączyć się zespół ludzi. Nie powinno być to w żadnym razie jednak zespół zwykłych ludzi. Winni być to ludzie pełni zapału, posiadać pomysł na swoje oryginalne przedsięwzięcie biznesowe. Wszystkim początkującym winna przyświecać jedna idea – sukces. Przykładami projektów rozpoczynających nazwą start-up są na przykład: Google, Facebook albo z naszego krajowego podwórka – Nasza Klasa. Każdy wie, jakie efekty uzyskały te pomysły. Jeśli posiadamy więc pomysł, pora zacząć następne wyzwanie. Znalezienie źródła, które zapewni finansowanie start up, (zobacz finansowanie start up) nie powinno okazać się to skomplikowane. W Polsce znaleźć można wiele firm i instytucji ekonomicznych, gotowych wspomóc nasz nowatorski projekt. Cały kłopot taki by nakłonić przyszłych inwestorów, że mamy pomysł okaże się być perspektywiczny.

Jednym z metod na odszukanie odpowiednich funduszy może być venture capital.

Zaczynający startupowcy posiadają też do dyspozycji finanse (zobacz jak przebiega prowadzenie ksiąg rachunkowych AccountAccount) unijne. Dotacje na inwestycje odsyłam tutaj mogą więc być z różnych źródeł. Tak na prawdę ważny jest sukces. Pomimo, że duża ilość start up rozpoczynało kilka razy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,