Przyjście na świat smyka to cudowny moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Kilka lat temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.
Niejedna mama uzna, że pierwszy rok brzdąca jest najistotniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi tylko o mleko lub pilnowanie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swoim maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne jest to, aby rozumieć, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego berbecia.

Nasz tekst wydaje się być naprawdę interesujący? Wierzymy zatem, że spodoba Ci się też autorska witryna (https://sigma-rachunkowe.pl/cennik/), na której znajdziesz masę dodatkowych detali.

Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało kto teraz zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy też ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych programów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,