Wsparcie dla rolników – na jakie kredyty mogą liczyć?

Unia jest dużą szansą dla rolników. Przede wszystkim pomaga im otrzymać dotację, bez jakiego nieraz nie daliby sobie rady. Na jakie kredyty można liczyć oraz co trzeba zrobić, by je uzyskać?

Dotacja z Unii

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od kredytów na start. Przeznaczone są dla młodych rolników, którzy mają w zamiarach uruchomić własne gospodarstwo. Dzięki specjalnemu programowi nie muszą obawiać się braku gotówki, ponieważ nie da się zaprzeczyć, że zakup ziemi albo wymaganych do prac (zobacz podatek dochodowy od osób fizycznych) maszyn jest bardzo kosztowny. Cena za jedną maszynę może przekraczać nawet 100 tys., a to suma tak naprawdę nieprawdopodobna do zaoszczędzenia przez młodego człowieka.

A 100 tys, to wyłącznie początek, dlatego nadmieniony kredyt jest wielką okazją do spełnienia swoich planów oraz zdobycia sukcesów na tym ciężkim, lecz ciągle przyciągającym wiele osób polu. Unia oferuje również kredyty dla doświadczonych rolników, jacy już od pewnego czasu mają swoje gospodarstwo oraz potrzebują gotówki np. na zakup nowego ciągnika, zrobienie kolejnej linii produkcyjnej lub wybudowanie budynków wymaganych do trzymania zbieranych plonów. Unia wielokrotnie stawia skrupulatnie ustalone wymagania, np. kupowane maszyny nie mogą być więcej niż pięcioletnie lub pochodzić od właściciela, jaki również nabył je z dofinansowań unijnych.

Gotówka

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Niniejsze wymogi nie są trudne do zrealizowania, lecz należy o nich pamiętać. Czas kredytowania w przypadku unijnych propozycji zazwyczaj jest długi oraz wynosi nawet kilkanaście lat. Spłatę można rozłożyć na sprzyjające raty, aby zbytnio nie obciążać budżetu. Czasami konieczne jest wpłacenie wkładu własnego. Co ważne, z propozycji mogą korzystać nie tylko rolnicy funkcjonujący na większą skalę, na przykład w przemyśle przetwórczym, ale także rolnicy indywidualni. By rozpocząć starania o kredyt, trzeba złożyć odpowiedni wniosek w dokładnie ustalonym terminie.

Co jakiś czas bowiem rozpoczynane są określone programy, np. tak jak wspomniano wcześniej, na start dla młodych rolników. Warto jest dowiedzieć się o nowe inwestycje, by nie przeoczyć ich, jeśli mamy zamiar z nich skorzystać. Powinno się korzystać z dotacji dla rolników, aby móc urzeczywistniać swoje zamierzania oraz efektywnie działać. Efekty nie zawsze nadchodzą od razu, ale na pewno po jakimś czasie zauważymy rezultaty dofinansowania i osiągniemy cele, jakie sobie postawiliśmy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,