Rzeczoznawca – czy jest to w rzeczywistości ktoś, kto dobrze „zna się na danej rzeczy”?

Zazwyczaj słysząc o rzeczoznawcach, pierwsze co naszym osobom przychodzi do głowy jest to ktoś o bardzo wysokich kwalifikacjach, która zna się na jakimś z góry określonym temacie. W rzeczywistości jest to dosłownie to co myślimy – rzeczoznawcy są to naprawdę osoby mające swój „konik” w jakiejś już z góry określonej dziedzinie, chociaż zostanie rzeczoznawcą nie jest aż tak łatwe, jak się zdaje – albowiem co może być w tym trudnego, skoro interesujemy się jakąś rzeczą?
Stanie się rzeczoznawcą jest to jak się okazuje nie tak prosty kawałek chleba, a właściwie w trakcie nauczania się owego zajęcia.

gwarancja

Źródło: http://socktok.pl/
rzeczoznawca

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew pozorom rzeczoznawca musi po przechodzić niewiarygodnie sporo, po przyswajać bardzo dużo danych, by mieć możliwość się ogólnikowo określić takiego typu mianem – rzeczoznawca jest to w rzeczywistości nie tyle zawód co tytuł, za którym ciągną się lata uczenia się, bardzo wiele lat doświadczenia, które jest udokumentowane w poprzez siebie już określonej dziedzinie oraz specjalności zawodowej, a także wiele wypełnionych wymogów, pośród których musi być dla przykładu niekaralność, czy też odpowiedni stopień zakończenia szkoły (konkretna osoba musi mieć wykształcenie wyższe, nie rzadko z tytułem magistra, a nawet w niektórych wypadkach powinna posiadać ukończone również studia podyplomowe).

Warto pod sam koniec po dodawać, że najbardziej ważnymi tematami, jakimi to zajmują się rzeczoznawcy to: oszacowanie majątków, dobra znajomość prawa budowlanego, sprawy zabezpieczeń pożarowych, bezpieczeństwa i higieny roboty, czy też sanITarnohigieniczne, a nawet i samochodowe.

Kolejna witryna, która posiada wiadomości na ten temat pozwoli Ci pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, więc kliknij to (http://msedu.pl/audity-wewnetrzne/) i znajdź więcej szczegółów.

Dobrze jeszcze uzupełnić, że istnieją rzeczoznawcy kosztorysowi, czy tacy z zakresy choćby psychotroniki i tak dalej.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,