Innowacyjna i niezastąpiona metodyka w zarządzaniu projektami.

Przedsiębiorstwa wdrażające metodę Prince2, osiągają spore korzyści. Prince2, ceniona jest obecnie za wiodące narzędzie zarządzania projektami. I jednocześnie na tyle ogólna, że można ją użyć w każdym przedsięwzięciu, niezależnie od skali i typu przedsięwzięcia firmy oraz umiejscowienia.

Projekt na komputerze

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to stosunkowo młoda metodyka i niewiele firm proponuje w tym temacie konsultacje. Współcześnie głównym wyzwaniem dla firmy zarówno sektora publicznego jak i prywatnego, jest po pierwsze utrzymanie codziennej działalności handlowej.

Dodatkowo, korporacja musi dbać o najlepszą renomę produktów, o prawidłowe relacje z konsumentami. Istotną funkcją jest także uchwycenie i utrzymanie zaufania rynku. Równoległą drogą są takie prace biznesowe, które pozwolą przeżyć i rywalizować z innymi przedsiębiorstwami. Biznesmen musi umieć, spoglądając do przodu, podejmować takie decyzje o wprowadzeniu zmian aby rezultaty tych dokonań były dla określonej korporacji jak najkorzystniejsze.

Uczestnicząc w szkoleniu możemy zdobyć wiedzę na temat stosowania sprawdzonych umiejętności w projektach. Prince 2 staje się istotnym czynnikiem mającym wpływ na skuteczną realizację projektów. Liczba osób zdających certyfikaty w zakresie metodyki Prince2, rokrocznie zwiększa się – link do strony.

projekty

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Osoba, która pragnie zapewnić sobie zdobycie racjonalnych i efektywnych rezultatów przy wprowadzaniu projektów, jest niezastąpiona w każdej instytucji. Zazwyczaj warsztaty opierają się na umiejętnościach zaczerpniętych z tysięcy projektów oraz mądrości praktycznej kierowników projektów, komisji projektowych, pracowników nauki, szkoleniowców i znawców przedmiotu. Z Prince2 powinny skorzystać osoby, które pragną poszerzyć swoje zdolności menedżera w organizacji projektami oraz poszerzyć swoje szanse na rynku pracy. Są dwa stopnie metodologii PRINCE2 i każda z nich wymaga obronienia właściwego zestawu pytań. Jeśli decydujemy się na warsztaty z Prince2 egzamin zaliczamy na koniec szkolenia. Jeśli przeciwnie, pragniemy przygotować się do certyfikacji sami, test (testy kompetencyjne) musimy zdawać w ośrodku kwalifikacyjnym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,