W momencie, kiedy chcesz być przedstawicielem ubezpieczeniowym, powinieneś ukończyć wymagane szkolenie

Coraz więcej osób jest zainteresowanych zajęciem agenta ubezpieczeniowego. Posada ta ceniona jest głównie z tego względu, że pozostawia bardzo dużo swobody, równocześnie pozwalając wypracować naprawdę solidne zarobki. Poza tym nasi rodacy coraz poważniej interesują się zagadnieniami powiązanymi z branżą ubezpieczeniową oraz bardziej ochoczo wykupują różne polisy i ubezpieczenia, co pomyślnie rokuje przedstawicielom tego sektora. Sposobem na pracę w ubezpieczeniach okazuje się otrzymanie tytułu agenta ubezpieczeniowego.

agent ubezpieczeniowy

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić, gdy pragnie się być takim agentem

Posada agenta ubezpieczeniowego przynosi sporo satysfakcji i możliwości podnoszenia swoich wyników. Aby móc ją podjąć, należy zdecydować się na szkolenie (six sigma black belt) na agenta ubezpieczeniowego, a później zaliczyć kończący je egzamin. Późniejszym krokiem powinno być zapisanie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych i uruchomienie swojej działalności gospodarczej. Kiedy już się tego dopilnuje, można starać się o współpracę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym – FMG International sp. akcyjna.

Agent ubezpieczeniowy praca ta niesie wiele wyzwań, lecz i zadowolenia

Posada agenta ubezpieczeniowego okaże się pomyślnym wyborem w przypadku osób, które są otwarte oraz nie mają kłopotów z nawiązywaniem kontaktów z innymi osobami. To zajęcie w znacznej mierze bazuje na rozmowach i prezentowaniu w dobrym świetle polis oraz odmiennych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien odznaczać się doskonałą prezencją i kulturą osobistą, ważny bywa także dar przekonywania oraz doskonała znajomość sektora. Doświadczony oraz przekonujący przedstawiciel może liczyć na naprawdę atrakcyjne zarobki. Trzeba przykładać się do powierzonych zadań, ponieważ od uzyskanych wyników zależne są zarobione środki.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Można zostać również multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje wybraną firmę, jednakże gdy chce, ma możliwość rozwinąć swoją działalność oraz poszerzyć ofertę o polisy kolejnych firm ubezpieczeniowych. W tym celu musi uruchomić multiagencję. By zostać multiagentem oraz sprzedawać usługi licznych zakładów, należy ukończyć kurs i zaliczyć egzamin, następnie wpisać się do rejestru, otworzyć działalność gospodarczą, a dodatkowo zakupić ubezpieczenie cywilne – najnowszy artykuł.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,