Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorstw i z jakich powodów uznawany jest za korzystny?

Czasami przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowych finansów, dlatego też najkorzystniejszą opcją na zyskanie ich jest wzięcie kredytu. Jeśli naszym celem jest zwiększenie majątku przedsiębiorstwa idealnym rozwiązaniem będzie kredyt inwestycyjny.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry kredyt inwestycyjny dla firm

Już nazwa wskazuje, że kredyt inwestycyjny dla firm łączy się z inwestycjami. Mogą to być wszelakie sprzęty, maszyny, patenty, a także modernizację pomieszczeń oraz nieruchomości. Kredyty te są oferowane na konkretny cel, który firmy muszą jasno określić. W dodatku musimy przedstawić wycenę i specyfikację. Jeżeli projekt jest naprawdę duży warto napisać krótki biznesplan. W niektórych bankach przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że każdy krok inwestycji będzie wymagał potwierdzających faktur. Jeśli odpowiednio określimy cel, bank upewni się, że przedstawiona inwestycja jest opłacalna.

Dokumenty potrzebne do przeprowadzenia wszystkich formalności to zaświadczenia o dochodach i potwierdzenie legalności działalności. Warto złożyć wniosek w kilku bankach, gdyż każdy z nich może odmiennie obliczyć naszą zdolność kredytową. Oprócz tego dzięki takiemu działaniu wybierzemy ofertę, która rzeczywiście będzie dla nas najlepsza. Bez zależności od tego, czy pobieramy kredyty we Wrocławiu, Krakowie, czy Łodzi możemy spłacić je jednorazowo oraz rozłożyć na raty. Wszystkie szczegóły ustalane są w czasie sporządzania umowy kredytowej. Ewentualny okres spłaty bywa bardzo różnorodny, nawet kilkunastoletni. Pożyczone kwoty mogą mieścić się w przedziale od 10 tysięcy do nawet 100 milionów złotych. Im wyższa kwota, tym formalności są bardziej skomplikowane. Kredyty inwestycyjne dla firm są bardzo ryzykowne.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com
Kredyt obrotowy dla firm – co i jak?

Dlatego też bank musi posiadać dobre zabezpieczenie, przewyższające kwotę kredytu. Może to być m.in. nieruchomość czy zablokowanie rachunku bankowego. Sytuacja na rynku jest niepewna, nie wiadomo, czy działalność będzie doskonale prosperować przez kolejne lata. Duże sumy kredytów są dzielone na transze, jednocześnie bank ma całkowity wgląd w działania przedsiębiorstwa. Jak już było wspomniane wyżej kredyty inwestycyjne mają naprawdę duże ryzyko, w związku z czym otrzymanie tego rodzaju pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości) jest dużo trudniejsze. Warto się udać do doradcy, dzięki któremu z pewnością lepiej zrozumiemy przedstawiane nam warunki. Kredyty inwestycyjne to niejednokrotnie jedyna możliwość do rozwoju. Firmy potrzebują środków na nowe inwestycje, dlatego też nierzadko jest to krok konieczny. Odpowiednio przygotowany biznesplan i ocena ryzyka pozwoli nam na otrzymanie odpowiedniej sumy pieniężnej. Jeżeli to nasza jedyna szansa na rozwój, naprawdę powinno się z niej skorzystać, mimo ryzyka. Dodatkowe informacje znajdziesz klikając w link

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,