Ciekawa praca w automatyce

Sporo ekspertów od spraw gospodarczych twierdzi, że w naszym kraju jest za mało specjalistów z różnych profesji. Jest to wynikiem tego, że aktualnie istnieje zbyt znacząca presja na ukończenie studiów uniwersyteckich. Szkoły zawodowe odeszły do lamusa. Młodzi ludzie kończą studia, ponieważ są łatwo przepuszczani na kolejne lata.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Tytuł magistra przeradza się w marny papierek, zdobyty dzięki niskim standardom i ściąganiu. Można ocenić, że jest to fundamentalna determinanta sporego bezrobocia młodych. A jak by nie było nie każdy musi zostać prawnikiem (Poszukujesz porady prawnika? Zobacz: adwokat od spraw spadkowych żarnowski) bądź piarowcem, automatyka przemysłowa to również bardzo interesująca dziedzina. Wyjściem z tej dramatycznej sytuacji powinna być ogólnokrajowa kampania społeczna, nakłaniająca młodzież do przyuczania się do zawodu. Trzeba przywrócić do życia szkoły zawodowe i silnie utrudnić kryteria dostania się na studia darmowe, ponieważ dziś przyjmuje się w zasadzie każdego. Przeczytaj: blokady bram.

Pomimo tego, że rozwój techniki czyni, że człowiek ma coraz mniej roboty, automatyka przemysłowa potrzebuje specjalistów, którzy będą umieli te urządzenia produkować, instalować i naprawiać. W Polsce potrzebni są fachowcy, którzy znają się na instalacji takich ważnych aparatów, jak czujniki ciśnienia. Dla zaciekawionych tematyką: .

Analogicznie pracuje czujnik przepływu, instalowany w wielu miejscach, na przykład w mieszkaniowym systemie cieplnym. Zwykły człowiek, który nie uzyskał cennej wiedzy w kwestii czujników nie ma pojęcia, jak takie urządzenie pracuje i do czego w rzeczywistości się przydaje.

O ile taka kondycja w Polsce się nie zmieni, niedługo falowniki będą musieli reperować świeżo upieczeni socjolodzy albo, o zgrozo, etnolodzy. Przyniesie to profity małej grupie specjalistów, gdyż to pewne, że gdzie wielki popyt, tam i ceny większe.

Żeby sprawdzić, że robota w tej profesji jest poszukiwana, do Google trzeba wklepać słowa kluczowe „ i przejrzeć komunikaty na którejś z branżowych stron internetowych.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,