Jak zrobić odpowiednie wrażenie w trakcie rozmowy rekrutacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna dla wielu osób jest czymś niesłychanie stresującym, ponieważ to właśnie od tej rozmowy zależy to, czy uda nam się dostać wymarzoną pracę. Powinno się więc postarać się opanować stres i zrobić wyśmienite wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej, aby tak było bezsprzecznie musimy zastosować się do kilku znaczących rzeczy.

Po pierwsze wybierając się na znaczącą rozmowę kwalifikacyjną z pewnością musisz zadbać o właściwy ubiór. Powinien być on stylowy i ładny, dostosowany do stanowiska o które się starasz. Nie może być za skąpy, prowokujący czy też niechlujny. Nasz wizerunek to pierwsze co rzuca się w oczy i to właśnie na podstawie designu jesteśmy oceniani z samego początku, w związku z tym pożądane byłoby zadbać o to, aby był on profesjonalny.

rekruter

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Do dobrego wyglądu wliczają się nie wyłącznie ubrania, ale również nasze włosy, zadbane ręce i paznokcie, w przypadku kobiet – stosowny makijaż, natomiast w przypadku panów – zadbany zarost.

Drugą znaczącą rzeczą jest to, co opowiadamy na rozmowie kwalifikacyjnej. Pożądane byłoby wcześniej zastanowić się nad tym, jakie pytania zdoła zadać nam rekruter i przygotować sobie na nie odpowiedzi. Bezspornie wszystko co mówimy musi być także precyzyjne z prawdą, albowiem kłamstwo prędzej lub później i tak wyjdzie na jaw. Mało tego rekruterzy często egzaminują nasze umiejętności, wskutek tego jeżeli mówisz, iż wprawnie umiesz posługiwać się językiem angielskim to istnieje nadzwyczaj duże prawdopodobieństwo, że rekruter to stwierdzi. Jeżeli więc okażę się, że Twój angielski to umiejętność powiedzenia swojego imienia to podczas „badania” naturalnie nie zrobisz stosownego wrażenia i taka rozmowa rekrutacyjna może szybko się zakończyć.

Na rozmowę kwalifikacyjną wypada też zabrać ze sobą CV.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odkryj www (http://www.studioprinter.pl/tablice-reklamowe-lubin/), a odnajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą interesujące.

Wizerunek naszego CV też jest bardzo ważny, przede wszystkim musi być ono napisane na komputerze oraz wydrukowane na kartce A4. Nie może być brudne, pogięte lub poniszczone, w związku z tym pożądane byłoby umieścić je przykładowo w koszulce lub teczce. Tak wyglądające CV z pewnością będzie przedstawiać się dobrze i profesjonalnie. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasze źródło.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii