Kogo potrzebuje rynek pracy w Polsce?

Panuje przekonanie, iż w Polsce mamy duże bezrobocie i trudno znaleźć pracę. Naturalnie, nikt nie mówi, iż pracę dostaje się od ręki i jest to proste jak bułka z masełkiem, jednak powinniśmy mieć świadomość, iż istnieje dużo obszarów, w których pracownicy są potrzebni oraz bez ustanku poszukiwani.
Od wielu już lat na polskim rynku poszukiwani bywają pracownicy fizyczni – zarówno ci mający stosowne kwalifikacje, jak również niewykwalifikowani.

wynagrodzenie

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Brakuje m.in. spawaczy, cieślów, operatorów widlaków czy też tokarzy. Identycznie często napotkać można ogłoszenie operator maszyn potrzebny od zaraz. Coraz to mniej mamy też np. kierowców. Jest tak przede wszystkim z tej przyczyny, iż wielu pracowników fizycznych wyjechało za granicę, albowiem choć miejsc pracy nie ubywa (a wręcz na odwrót) i z roku na rok coraz to więcej osób mogłoby otrzymać zatrudnienie, to pobory a także warunki zatrudnienia są w wielu wypadkach niezmiennie na tym samym poziomie. Można więc prognozować, że w wypadku fizycznych pracowników zapotrzebowanie nie zmniejszy się w ciągu najbliższych lat jak też będą to jedne z bardziej poszukiwanych zawodów. Zapotrzebowanie jest daleko wyższe niż liczba osób skorych do podjęcia pracy na takim stanowisku w naszym kraju.
Specjalizacja IT rozwija się w naszym kraju i na świecie znakomicie, dlatego też poszukiwani są nieomal wszyscy profesjonaliści, jacy mają umiejętności oraz wiedzę w tym zakresie. Poza tym przykładowo informatycy są nie jedynie najbardziej poszukiwani, lecz też figurują jako jeden z najlepiej opłacanych zawodów.

Co ciekawe, w wielu sytuacjach firmy oferują szereg szkoleń dla początkujących. Kolejną branżą, która z dnia na dzień robi się coraz bardziej popularna, jest e-commerce, zatem sprzedaż, reklama reklama na samochodach kraków oraz dystrybucja artykułów a także usług przez sieć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,