Jak rozliczyć się z fiskusem przez sieć internetową

To już ostatnia chwila, by wysłać PIT za zeszły rok. Najwygodniej zrobimy to za pomocą programu, który pozwoli nam nie tylko poprawnie zapełnić PIT, ale też przekazać go elektronicznie do fiskusa. Program PIT można pobrać ze strony WWW swojego urzędu podatkowego.

pity

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu z nas zwleka do ostatniego momentu z posłaniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. To błąd, zwłaszcza jeśli w ostatnich dniach kwietnia zmuszeni jesteśmy ustawić się w długim ogonku do okienka na poczcie lub Urzędu Skarbowego, ponieważ nie pomyśleliśmy o wysłaniu PIT-a przez internet. Owa dogodna formuła wypełnienia i posłania PIT-a bez wychodzenia z mieszkania jest realna za pośrednictwem programu dedykowanego rozliczeniom deklaracji rocznych. Już dziś zobacz pi-tax.pl/category/program-pit/. Wielu podatników z całą pewnością pamięta olbrzymie kolejki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji fiskalnych. Na skutek możliwości przesyłania dokumentów poprzez internet ogonki się zminimalizowały, a my nie musimy nawet opuszczać mieszkania, aby dopełnić formalności z urzędem fiskalnym. Korzyści jest jednak więcej. Szczególnie kiedy rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko szykujemy je samemu. Aplikacje komputerowe poprowadzą nas praktycznie „za rękę”. Naprowadzają, jakie dane (zobacz mobilne niszczenie dokumentów) jak też gdzie należy wprowadzić, jak też weryfikują, czy wszystkie niezbędne pola zostały przez nas poprawnie wypełnione. Zmniejsza to ryzyko popełnienia omyłki, co może skutkować nieodzownością składania korekty zeznania oraz rzecz jasna stresującym kontaktem z urzędem podatkowym.

rozliczenie podatku przez net

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez internet. Im prędzej wyślesz e-deklarację pit-37, tym rychlej otrzymasz zwrot podatków! Decydując się na posłanie oświadczenia przez sieć internetową, ustrzeżemy się jednego z najczęstszych błędów. Wejdź na: rozliczanie pitu. Przez wiele lat podatnicy przesyłający PIT-y pocztą zapominali podpisać deklarację! W przypadku deklaracji przekazywanych elektronicznie podpis jest zbyteczny. Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika wystarczy wpisać kwotę przychodu z deklaracji składanej w zeszłym roku, a po posłaniu oświadczenia odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, iż złożyliśmy deklarację podatkową w terminie. Im prędzej, tym lepiej. Pod koniec terminu składania rocznych oświadczeń swe zeznania fiskalne wysyła mnóstwo osób. Jeżeli przysługuje nam zwrot, trzeba na niego dłużej czekać. Im wcześniej zatem wyślemy nasz PIT, tym szybciej otrzymamy zwrot nadpłaconych podatków.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,