Czy powiemy w jaki sposób chronione są nasze adresy?

Czy zdarzyło nam się, że otrzymywaliśmy paczki, albo telefony od zakładów, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy? Jeśli tak, to może to okazać się dowód na to, że nasze dane brały udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zaintrygowani, dodajemy swoje dany żeby móc dostawać newsletter, tak żeby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas jasne i zrozumiałe. Jednak czasem dzieje się tak, że bez naszej świadomości dane przedsiębiorstwo sprzedaje informacje kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co inne firmy także mają szansę nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego właśnie tak istotne jest idealne sprawdzenie na jakie strony internetowe się logujemy, jak i też przeanalizowanie czy zawsze powinniśmy udostępniać dane o sobie. Co interesujące to niektóre strony internetowe tworzone są z myślą o odsprzedawaniu takich informacji i gdy uzbierają odpowiednią wielość adresów, to dają je tej firmie, która więcej za nie zapłaci. Zobacz w którym miejscu pozyskać bazy danych: wartościowa baza danych.

Nie możemy pomylić adresów podczas pakowania przesyłek

Obywatele znacznie częściej dokonują zakupów przez sieć, a to powoduje, że zakupiony produkt wysyłany jest w paczce. Ktoś mimo wszystko powinien ją zapakować i co więcej, warto to zrobić tak starannie, aby nie został wpisany zły adres, gdyż wówczas przesyłka nie dojdzie do adresata. Takie pakowanie przesyłek wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, gdyż wpierw warto przypilnować, aby wszystko co powinno się w niej znaleźć, na pewno się w niej pojawiło, a później należy ją prawidłowo zaadresować, tak by trafiła do właściwej osoby. Coraz częściej udział w całym tym przedsięwzięciu mają komputery, przez co szansa błędu jest pomniejszana do minimum.

Jeśli chcesz znaleźć naprawdę bardzo porządne źródło, zerknij na tekst (http://proformasport.pl/maszyny-na-wolny-ciezar/), który został zredagowany przez prawdziwego specjalistę.

Wejdź do całej oferty: pakowanie przesyłek dla firm.


Powinniśmy powiedzieć komu dajemy informacji o sobie

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Chcąc zainkasować jakąś przesyłkę dajemy własne dane, złożone z imienia oraz nazwiska, adresu e-mail, a często też z adresu zamieszkania i telefonu. Jeśli nie pragniemy, żeby wpadły się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie mieliśmy żadnego kontaktu, to zawsze powinniśmy rzetelnie zapoznać się z polityką danej zakładu i z jej zasadami przechowywania danych. Jeśli wyklucza ona udostępnianie ich innym zakładom, to mamy szansę być pewni, że nikt nie zdobędzie informacji o nas, bez naszej zgody.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,