PIT za 2014 – zachowaj do rozliczenia na następny rok

Człowiek chętnie ułatwia sobie egzystencję, kreując programy oraz urządzenia, które pomagają w codziennych sytuacjach. Rachunkowość to coś, co przeraża znaczną część społeczeństwa, gdy zatem nadchodzi termin, w którym trzeba rozliczyć PIT za poprzedni rok, wielu ludzi dopada panika.

Jeśli nie wiemy, jak rozliczyć PIT, nie musimy natychmiast biec do biura rachunkowego i domagać się pomocy, za którą przyjdzie nam słono zapłacić. Na rynku istnieją rozmaite programy, które pomagają sprawnie i bezbłędnie wypisać druki. Trzeba jedynie mieć przygotowane wymagane dane, a program sam wskaże nam, w które miejsca należy wprowadzić konkretne wartości.

Co więcej, nie trzeba siedzieć nad kalkulatorem, bowiem program sam wpisuje wyniki obliczeń w odpowiednie pola. Dzięki korzystaniu z tego rodzaju rozwiązania nie musimy się denerwować, iż coś źle policzymy i że będziemy zmuszeni składać wyjaśnienia w Urzędzie Skarbowym. Mnóstwo osób skorzystało z dobrodziejstw techniki, wypełniając PIT za 2014 przy pomocy darmowych programów, dostępnych w sieci – rozliczenia. To szybki sposób na zrealizowanie obowiązkowych formalności oraz spory komfort psychiczny, który pozwala nie martwić się o to, że wysłana deklaracja posiada jakieś nieprawidłowości.

Pity przechowywane w archiwum

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto wypełniał przy użyciu programu PIT za 2014, doskonale wie, iż program jest dopasowany zarówno do oddawania deklaracji w formie klasycznej, papierowej, jak i do przesłania pliku drogą elektroniczną. To bardzo wygodne rozwiązanie. Nawet, jeżeli składamy PIT do Urzędu Skarbowego, nie musimy wypisywać druków, co dotąd było dość czasochłonne, gdyż w druk drukarnia etykiet trzeba wprowadzić sporo informacji.

Warto zachować kopię dokumentu na następny rok, ponieważ aby móc rozliczyć się z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną, należy w ramach weryfikacji wpisać dane podatkowe z poprzedniego roku rozliczeniowego. Nie zapominajmy, iż jeżeli wysyłamy PIT drogą elektroniczną – informacje – nie powinniśmy zostawiać tego na ostatni moment. Serwery są wtedy przeciążone i złożenie deklaracji może się okazać utrudnione, bądź nawet niemożliwe. Lepiej zaoszczędzić sobie nerwów, dopełniając formalności z odpowiednim wyprzedzeniem. Użycie programu do rozliczania PIT sprawi, że wypełnienie formularza zajmie nam tylko chwilę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>