Uruchomienie działalności gospodarczej wymaga poznania przepisów, przydatne wiadomości wyszukasz również w internecie

Każda osoba, która zdecyduje się otworzyć własną działalność, wie, jak dużo informacji trzeba zapoznać, aby czynić to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warto dowiedzieć się, jakie ma się prawa, z których ulg można skorzystać, jak też jakie obowiązki spoczną na nas jako właścicielach firm.

Przepisy ciągle się odmieniają, musisz je śledzić

Faktura

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Przepisy tyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz powiązanych z nią działań, nieustannie się zmieniają oraz ewoluują. Obowiązkiem właściciela firmy okazuje się zaznajamiać się z wprowadzonymi zmianami i przestrzegać określonych reguł. Przykładem może stać się przepis regulujący wystawianie faktury vat (), który zaczął obowiązywać na początku 2014 roku. Zgodnie z zapisem wspomnianej ustawy właściciel firmy staje się obligowany do sporządzenia dokumentu nie w późniejszym terminie aniżeli 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano transakcję sprzedaży albo świadczono usługę.

Pamiętaj o ewentualności odliczenia składek zusowskich
Właściciele firm powinni pamiętać także, iż mogą odliczyć od podatku zdrowotne składki odprowadzane do ZUS. Naturalnie nie rozchodzi się tutaj o całe składki, lecz o pewną ich część, mimo wszystko jest to naprawdę wielka ulga dla konta firmy, zatem należy pomyśleć o takiej ewentualności. Jeżeli przedsiębiorca nie wie, jakie są składki zus do odliczenia (), może poszukać tej informacji w sieci, w witrynie Urząd Skarbowy. Odliczeniu ma ulec tylko składki, które zostały już zapłacone.

Kiedy firma nie przynosi profitów
Rynek jest na tyle niepewny, że trudno przewidzieć, czy dana firma odniesie powodzenie oraz utrzyma się na powierzchni. W sytuacji, jeśli właściciel firmy boryka się z trudnościami, nierzadko pozostałym wyjściem staje się zawieszenie firmy. Dobrze jest dowiedzieć się, jak przebiega taki proces. Zawieszeniu ma prawo (prawnik pomoc frankowiczom) ulec tylko jednostka, która nie zatrudnia innych osób. Działalność zawiesić można na okres od 1 miesiąca do 24 miesięcy. To okres, gdy przedsiębiorcy przysługuje sporo ulg, zatem należy być świadomym, że istnieje taka ewentualność.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,