Jeśli chcemy mieć pewność, iż poprawnie wypełnimy pit, to warto zajrzeć do Internetu w poszukiwaniu informacji

Wypełnianie pitów jest niemiłym obowiązkiem, który powinien załatwić każdy podatnik. Mnóstwo osób ma kłopoty z dobraniem odpowiedniego druku, inni popełniają pomyłki, które potem muszą korygować.

Warto zatem poczytać nieco o tym, jak rozliczać zeznanie podatkowe lub skorzystać z dedykowanych aplikacji.
samochód marki Audi

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie mamy pewności, który druk powinniśmy wypełnić, czy przykładowo pit 37 czy pit 28, to doskonałym pomysłem może być zaglądnięcie do Netu. Wystarczy odpalić przeglądarkę i wstukać właściwe słowa kluczowe, żeby dostać mnóstwo interesujących wyników. W Internecie działa mnóstwo stron o tematyce podatkowej, gdzie znajdziemy niezbędne wiadomości dotyczące wypełniania pitów. Po takiej lekturze z pewnością dowiemy się czy potrzebny nam pit 28 czy jednak pit 37.

Spłata długów

Autor: Fredrik Alpstedt
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz bardzo wielu ludzi wypełnia pity przez sieć. Jest to wyjątkowo efektywna metoda, która pozwala na uniknięcie wielu pomyłek. jeśli na ten przykład chcemy rozliczyć pit 2016 online to bez problemu to zrobimy (pit 2016).

Jeśli omawiany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to żeby zyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (https://grimp.pl/) i wejdź tutaj.

Wystarczy zajrzeć na witrynę Ministerstwa Finansów i skorzystać z dedykowanej platformy. Przy okazji da się tam znaleźć wiele rad na temat składania zeznań podatkowych, więc ograniczymy ilość ewentualnych pomyłek, które moglibyśmy popełnić. Składając pit 2016 online mamy też pewność, że momentalne dotrze on do fiskusa, a my otrzymamy numer potwierdzający nadanie

Jeżeli wypełniamy pit przez Internet, warto pamiętać o tym, by wydrukować egzemplarz na swój użytek lub umieścić ważne pliki w zabezpieczonym miejscu. Nigdy nie możemy mieć pewności czy nie będziemy ich potrzebować.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,