Ważna jest konserwacja każdego budynku — nieważne, ile ma lat lub wieków

Dbać trzeba nie wyłącznie o stare i zabytkowe kamienice. Musimy także dbać o nasze apartamenty i bloki.
Mogłoby się nam zdawać, że konserwator opiekuje się tylko i wyłącznie starymi budynkami, które wpisane są na listę zabytków.

pasja.edu.pl/szkolenia

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
To po części prawda i wówczas taki zawód zwiemy konserwatorem zabytków. Jednakże niejeden budynek, nawet dość nowy, wymaga od czasu do czasu drobnych napraw. Trudni się tym także pracownik, którego nazywamy konserwatorem. Jest on często mieszkańcem osiedla, którym się opiekuje, chociaż nie jest to warunek. Niekiedy może być to dojrzały pan, który siedzi na emeryturze i ma zamiar dorobić. Ma również zwykle wiele wolnego czasu. Najważniejsze jednak wydaje się być to, by był przysłowiową złotą rączką. Będzie przecież odpowiedzialny za utrzymanie budynków w dobrym stanie. Zatem powinien umieć przykładowo założyć nowe żarówki oraz naprawić niedziałający zamek w drzwiach. Do niego najpierw będą się zgłaszać lokatorzy. Też administracja, zanim zatrudni kosztownych specjalistów, to wyśle wpierw jego, żeby zweryfikować, czy będzie w stanie to zreperować. Bycie konserwatorem jest fajną pracą dla ludzi, którzy lubią naprawiać różne rzeczy. Istotny będzie także miły charakter, ponieważ będzie się miało częsty kontakt z mieszkańcami.

Mogą być oni nieraz zdenerwowani (gdyż przykładowo nie ma ciepłej wody), więc trzeba dawać sobie radę ze stresem i trzymać nerwy na wodzy.

Podnoszona tu kwestia jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź dalej (https://kancelaria-ipsum.pl/podzial-majatku/), który opisuje pokrewne tematy.

To idealna praca dla ludzi spokojnych i skrupulatnych.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,