Pit warto rozliczyć jak najprędzej, pomogą nam w tym specjalne programy lub strona Ministerstwa Finansów

Rokrocznie lwia część z nas musi wypełnić pit, nie jest to zbytnio miły obowiązek, toteż lepiej załatwić go jak najszybciej i nie zwlekać do ostatniej chwili. Aktualnie posiadamy wiele możliwości, aby istotnie przyspieszyć te formalności.

rozliczenie pit 37

Autor: swimboy1
Najpowszechniejszym formularzem jest pit 37, wypełnia go większość podatników, którzy pracują na podstawie tradycyjnych umów o pracę lub umowy zlecenia. Jeśli pracujemy tylko w jednym miejscu, rozliczenie pit 37 nie będzie stanowić jakiegokolwiek problemu – (sprawdź tutaj). Nasz chlebodawca musi przysłać nam odpowiedni druk, który ułatwi nam wypełnienie pitu. Dobrze jest to zrobić jak najprędzej, najlepiej w początkowych miesiącach roku, możemy wówczas liczyć na ewentualny szybki zwrot nadpłaconego podatku. Jeśli będziemy czekać z rozliczeniem pit 37 do ostatniej chwili, to okres czekania na pieniądze najpewniej przeciągnie się do kilku miesięcy. Dobrze jest też pamiętać, żeby nie spóźnić się z wysłaniem pitu, ponieważ Urząd Skarbowy może nam naliczyć karę. Jeżeli nadajemy pit w urzędzie pocztowym, to pamiętajmy, żeby zatrzymać potwierdzenie nadania, co może być przydatne w wypadku jakichkolwiek kłopotów.

Ludzie, którzy nie posiadają zbyt wiele wolnego czasu albo preferują komfort, zdecydowali się rozliczyć pit 2015 online, za pomocą portalu Ministerstwa Finansów. Nieistotne, który z formularzy mamy obowiązek wysłać, specjalistyczny program pozwoli nam znaleźć właściwy, a następnie ułatwi obliczenie należnego zobowiązania. Jeżeli czeka nas rozliczenie pit 37, po prostu dobieramy ten formularz, wpisujemy potrzebne dane i wszystkie istotne kwoty.

Chcielibyśmy Cię namówić do identycznie interesujących wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę dyrektor finansowy outsourcing i przeglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Później wysyłamy wypełniony pit bezpośrednio do odpowiedniego Urzędu Skarbowego przez sieć. Na koniec otrzymamy unikalny numer nadania, który warto zanotować na kartce. Jesteśmy w stanie więc pozałatwiać wszystkie zobowiązania bez wychodzenia z domu, siedząc komfortowo przed ekranem. Oczywiście dobrze jest mieć na uwadze, że kiedy rozliczamy pit 2015 online, powinniśmy starannie zweryfikować podane dane, gdyż jakiekolwiek pomyłki sprawią, iż Urząd Skarbowy zwróci się do nas z prośbą o korektę – zobacz. By się tego ustrzec wystarczy przed przesłaniem kilka razy dokładnie przejrzeć gotowy druk i wyłapać wszystkie pomyłki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,