Jakimi sposobami radzić sobie z firmami konkurencyjnymi?

Przedsiębiorcy w Polsce nie mają dobrze – choćby dlatego, że są sporo biedniejsi od zachodniej konkurencji. A to sprawia, iż często Polacy ogłaszają bankructwo, zwijają manatki, wyłącznie z tego powodu, że trudno konkurować im z przedsiębiorcami, którzy mają o wiele więcej kasy, know how, no wszystkiego.

Trzeba także napisać, iż typowy Kowalski ma dużo mniej pieniędzy do wydania, zatem przykładowo stan usług w naszym kraju jest stosunkowo biedny. Naturalnie nietrudno dostrzec, że ostatnimi czasy sytuacja tak jakby się zaczęła poprawiać, ale ciągle rodzimi przedsiębiorcy mają trochę ograniczone pole działania. Jednak narzekanie na własny byt jest OK wyłącznie wtedy, gdy najzwyczajniej w świecie jesteśmy na bezrobociu, etc. Przedsiębiorca w żadnym przypadku nie powinien narzekać na swój byt, musi zacząć działać. To trudne, ale realne. Na przykład warto trochę powiększyć swoje kwalifikacje biznesowe (dowiedz się więcej).

pracownik jednej z firm IT

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Często najzupełniej nie wiemy co zrobić, aby na przykład klienci mocno respektowali naszą firmę. Można powiedzieć, że chociaż często mamy porządny produkt, wykonujemy solidne usługi, w sumie za dosyć niewielkie pieniądze, to jednakże mamy ogromny kłopot z tym by umiejętnie się tak jakby sprzedać. Co zatem zrobić musi taki przedsiębiorca, który chce być sporo skuteczniejszym menadżerem?

A może godne zainteresowania są szkolenia menedżerskie, które w znacznym stopniu polepszają nasze zdolności biznesowe? Choć w wielu przypadkach uważamy, że takie szkolenia to najzwyklejsza ściema, to jednak kategorycznie nie można aż tak rygorystycznie podchodzić do kwestii szkoleń menadżerskich. Są naprawdę różne rodzaje szkoleń.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Czyli można powiedzieć, iż choć często realia są takie, że nie mamy większych chęci, to jednak popełniamy wielki błąd, jeżeli będziemy myśleli, iż takie szkolenie nie jest w stanie dać sporo dobrego. Bardzo często jedna kwestia powoduje niejako, że odmieniamy swoje myślenie, wreszcie jesteśmy w stanie spowodować, iż będziemy skuteczniej radzili sobie z konkurencją.

Zobacz tu, sprawdź ofertę adwokaci Warszawa Mokotów naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Zwłaszcza, że często właśnie nasi konkurenci z wielką estymą podchodzą do takich kursów! (więcej)

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,