Czy warto pożyczać pieniądze pod zastaw nieruchomości?

Kiedy wybudujesz domek, możliwość zamieszkania w nim nie będzie wyłączną korzyścią z inwestycji. Nieruchomość zapewni również zaciągnięcie wierzytelności hipotecznej niżej oprocentowanej niż pożyczka konsumencka.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com

Gros banków oferuje kredyty hipoteczne (albo tzw. kredyt niecelowy) pod warunkiem ustanowienia hipoteki na nieruchomości. Z punktu widzenia banku najodpowiedniej, jeśli prawnym zabezpieczeniem kredytu jest posiadłość mieszkalna (budynek, mieszkanie, parcela zabudowana siedzibą). Większym kłopotem może okazać się ustanowienie hipoteki na ziemiach o przeznaczeniu rolnym, usługowym, przemysłowym, na działkach leśnych etc.
pożyczki prywatne wrocław

Autor: ieuz
Źródło: http://www.flickr.com
Pożyczki prywatne Wrocław kliknij aby zobaczyć źródło mają swoje plusy jak też minusy. Do korzyści powinniśmy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty obciążenia na okres dłuższy niż w przypadku kredytu konsumenckiego – w większości banków jest to 25 lat. Należy jednak pamiętać, iż w związku z brakiem celu mieszkaniowego zdecydowana większość banków powiększy marżę średnio o 1-3% w porównaniu z zadłużeniem hipotecznym. Podwyższona marża obowiązywać będzie w całym okresie kredytowania.

Nasz artykuł jest naprawdę interesujący? Myślimy zatem, że przypadnie Ci do gustu też autorska strona, na której znajdziesz masę rzetelnych detali.

To z kolei znamiennie wpłynie na wielkość rat. Należy wspomnieć, że nie ma ustalonej maksymalnej sumy kredytu niecelowego, niemniej bank przyjmie tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, czyli sprecyzowany procent ceny nieruchomości, jako górną granicę sumy pożyczki. Przeważnie będzie to od 60 do 80% wartości posiadłości. Jeśli do tego zabezpieczeniem ma być działka, to wskaźnik udziału kredytu w tej wartości może być jeszcze mniejszy.

Tego rodzaju kredyt może zaciągnąć każda pełnoletnia osoba fizyczna spełniająca warunki banku dotyczące wieku oraz zatrudnienia. Kredytobiorca musi być również rzecz jasna właścicielem albo współwłaścicielem posiadłości.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,