czym jest inwestycja w bitcoiny? Czy to bezpieczne? Jaka jest zasada działania? Co należy wiedzieć?

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne są bitcoiny. Żeby zrozumieć, co to jest, warto odrzucić wszystko, co znamy na temat inwestowania. To całkowicie coś nowego, coś co korzystnie omówić. Jest to kryptowaluta, pojawiła się w 2009 roku. Tego typu bitmonety mogą być zapisane na komputerze osobistym jako forma pliku portfela, są w stanie być jednak także przetrzymywane w innym serwisie, jaki zajmuje się tego rodzaju zadaniami.

Bitcoiny są w stanie być przesyłane do innej osoby internetową drogą, na jakiś adres bitcoin.
Całkowicie inaczej niż w sytuacji większości walut, bitcoin nie opiera się na zaufaniu emitenta centralnego, gdyż stosowana jest po prostu zdecentralizowana baza danych. Rozprowadzana jest pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer, gdzie przetrzymywane są transakcje oraz kryptografia, by zagwarantować najistotniejsze funkcje bezpieczeństwa. Do takiego czegoś warto zaliczyć upewnienie się, że bitcoiny będą wydawane jedynie raz przez osobę, jaka ma je w danym momencie – czy wiesz, że….
karta Master Card

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Bitcoin to transfer kwot między rachunkami publicznymi, dzieje się to przy pomocy kryptografii klucza publicznego. Takie transakcje są publiczne, zachowuje się je w rozproszonej bazie danych. Sieć implementuje tzw. rozproszony serwer celi, a to to z tego powodu, aby zapobieżyć podwójnemu wydawaniu. W tym celu używane są różne zaawansowane koncepcje łańcuchowych dowodów matematycznych różnych działań. Z takiej przyczyny cała historia transakcji musi być przechowywana w bazie. Wiele osób inwestuje w bitcoiny, ponieważ bardzo szybko można się na tym dorobić, a jeśli bitcoin notowania są szczególnie obiecujące. Oczywiście, jak ze wszystkim i w takiej sytuacji powinniśmy zachować elementarną ostrożność, aby przypadkiem nie utracić na tym dużej ilości pieniędzy. Warto interesować się różnymi pojęciami, nie tylko takimi jakie mają związek z bitcoinem, przykładowo powinniśmy poznać DAX.
Brama Topstyle Normstahl

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
To najbardziej istotny niemiecki indeks akcji, tak zwany indeks wynikowy. Uwzględnia on nie tylko większy wzrost cen akcji, lecz także wzrost kapitału za pomocą wypłat dywidendy. Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać większą ilość rzeczy i mądrze inwestować. Zawsze, nieważne czy inwestujemy w bitcoiny czy w coś odmiennego, najważniejsza jest wiedza, dzięki której osiągniemy więcej. Warto też wiedzieć, że ekonomia waluty (czytaj więcej kurs dolara) bitcoin jest raczej eksperymentalna, złożona jest przeważnie z wczesnych nabywców – czytaj o o notowaniach bitcoin.

Bitmonety akceptowalne są w różnorakich okolicznościach, jako zapłata za usługi online, ale i za namacalne dobra. Użytkownicy są w stanie zamienić bitcoin na standardową walutę, czyli na dolary, euro czy złote, przeznaczone są do tego celu specjalnie serwisy online, jakie nazywane są jako kantory.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,