Jakiego rodzaju zadania posiada brand manager i jakie osoby doceniane są na tym stanowisku?

Jest to dość nowy zawód, który wykreowany był na wymagania promocji, technik handlu oraz dzisiejszego marketingu. Zawód ten nie jest zbyt rozpowszechniony, zatem nie ma za dużej konkurencji w takiej branży.

manager

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Brand manager zatrudniony jest po to, aby promować produkty konkretnej marki. Osoba taka troszczy się o to, aby nowy towar był aktywnie wprowadzony na rynek. Jego obowiązkiem jest także zarządzanie osobami, które odpowiadają za promowanie takich towarów, aby podwyższyć sprzedaż oraz zyski ze sprzedaży danej marki. Jest to zawód bardzo wymagający oraz odpowiedzialny. Brand manager powinna być to osoba dyspozycyjna o wysokiej kulturze osobistej oraz nienagannej prezencji. Powinna również znać j. angielski oraz posiadać umiejętności zarządzania, myślenia strategicznego oraz powinna być to osoba kreatywnie myśląca. Brand manager czyli opiekun marki zarobić może nawet 10 000 złotych brutto. Jest to interesujące doświadczenie zawodowe dla takich osób, które są zaciekawione marketingiem oraz posiadają sporo wolnego czasu. W tym zawodzie dyspozycyjność i umiejętność właściwej organizacji pracy są bardzo cenione, a nawet najważniejsze.

W najwyższym stopniu cenione na tym stanowisku są osoby niezależne i kreatywne oraz niezwykle zmotywowane w kierunku rozwoju personalnego. Zarobki w tym zawodzie są zależne przeważnie od marki z jaką współpracuje brand manager. Im marka ceniona jest wyżej, tym większe nadzieje są na dodatkowy zarobek w formie premii oraz prowizji. Należy jednak w tym celu poświęcić wiele czasu na rozwój marki oraz promowanie jej.

Na pewno zda Ci się łącze do serwisu (https://mennicapoznanska.com/), jeżeli intrygują Cię opracowane w naszym poście informacje. Na kolejnej witrynie znajdziesz ich dużo więcej.

Kiedy markę uda się wprowadzić na rynek, należy utrzymać jej pozycję, co dzisiaj nie jest proste przy tak olbrzymiej konkurencji.

Pomimo tego popyt na to stanowisko ciągle wzrasta, gdyż tego typu specjalistów potrzebują podmioty, które liczą na podwyższenie swojej pozycji pośród pozostałych marek. W dowolnej branży zarobki mogłyby się niezwykle różnić oraz niezwykle wielokrotnie uwarunkowane są od miejsca, w którym zawód jest wykonywany.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,