Kontakt z klientem – nowe sposoby sieciowe, które możemy zastosować do ich poprawy

Ocena konsumenta, w szczególności w branży usługowej, sporadycznie w produkcji, posiada w naszych czasach bardzo duże znaczenie. Przedsiębiorstwa, które nie słuchają potrzeb oraz opinii swoich klientów, nie odniosą równie wysokich dochodów, w porównaniu do tych, które tak robią.

Bazą zdrowego oraz dobrze działającego biznesu jest obecnie dobrze rozbudowywujący się marketing (marketing partnerski) relacyjny. alterweb.pl/-marketing-relacji-zaprzyjaznij-sie-z-klientem . Bazuje on na partnerskim podchodzeniu do stałego konsumenta, którego uwagi oraz oceny mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności proponowanych produktów. Marketing relacyjny bazuje na zachowaniu lojalnego konsumenta przy firmie. Lojalni konsumenci dają zawsze równy zysk, a nakłonienie go do pozostania z naszą firmą jest prostsze od zjednania sobie całkiem nowego. Stąd wysłuchiwanie oceny właśnie takiego konsumenta pomoże nam bardziej dopasować proponowane produkty pod te osoby, które dają nam najwyższy przychód.

firma - fotografia

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Inną, obecnie popularną metodą są prowadzone fanpage’e na stronach społecznościowych. Nawiązanie bardziej osobistego kontaktu z ewentualnym i lojalnym klientem jest w taki sposób najszybsze. Ludzie spędzają mnóstwo czasu na stronach społecznościowych. Wprowadzenie tam firmy, w zależności od rodzaju działalności, to niezwykle dobry pomysł. Jak stworzyć fanpage na facebooku? Nie ma nic łatwiejszego. Może tego dokonać każdy, po prostu wybierając w opcjach utworzenie strony i od razu zaczynamy. Jednak zaraz za pytaniem: „jak stworzyć fanpage na facebooku?” powinno iść pytanie: „jak dobrze go prowadzić?”. Dobrze jest o tym poczytać w różnorodnych informatorach a także prześledzić odnoszące największe sukcesy fanpage’e konkurencyjnych firm.

Czasami, gdy ledwo rozpoczynamy prowadzić firmę lub jakąkolwiek inną publiczną działalność, pamiętajmy, by nasze prywatne profile nie wpłynęły źle na wizerunek przedsiębiorstwa. Instagram jest takim portalem, na który czasami bez przemyślenia wrzucamy zdjęcia, które mogą nadszarpnąć wizerunek naszej publicznej działalności. Dlatego czasami możemy dowiedzieć się, jak usunąć konto na Instagramie. alterweb.pl/-jak-szybko-usunac-konto-w-serwisach-spolecznosciowych . Naturalnie nie musimy natychmiast usuwać konta. Można je na określony czas zawiesić lub po prostu ”posprzątać”. Jednak, we wzrastającej świadomości ludzi à propos naszej prywatności, wielu ludzi chce dowiedzieć się jak usunąć konto na Instagramie, co jest wbrew pozorom niezwykle łatwe. Trzeba jedynie w edycji profilu kliknąć właściwą komendę. Warto uprzednio ściągnąć na prywatny dysk wszystkie fotografie.

Sieć to niezwykle dobre pole do porozumiewania się z usługobiorcą albo fanami. Należy jednak strzec się różnych błędów oraz pułapek, w które możemy wpaść. Miejmy na uwadze, że w sieci nic nie ginie i szybko można stracić szacunek konsumenta przez jeden, zły wpis.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,