Kto może pracować na etacie kierownika HR i jakie są jego zadania?

Każda firma, która zatrudnia dużą ilość członków personelu powinna także mieć fachowca, który będzie zajmował się obsługą spraw z nimi związanych.

Taki manager działu HR ma bardzo szeroki zakres obowiązków, jednak nie musi wszystkich robić na własną rękę, gdyż pracuje z poddanymi sobie specjalistami.
nauczyciele

Źródło: flickr.com
Do zadań osoby, która funkcjonuje na stanowisku HR manager należy między innymi organizacja szkoleń oraz konferencji dla pracowników w celu podniesienia ich kwalifikacji zawodowych, wytycza czynności dla konkretnych stanowisk czy organizuje proces naboru.

Z pewnością zafascynują Cię przedstawiane informacje, więc przeanalizuj drobiazgowo pomocny serwis, który zawiera mnóstwo godnych zapamiętania faktów, to zbliżona tematyka jak w tym materiale.

Utrzymuje stały kontakt z UP czy też instytucjami, które trudnią się doradztwem personalnym. Skrót HR oznacza w tłumaczeniu „zasoby ludzkie”, więc tego typu manager mógłby w ramach swych kompetencji zająć się również awansowaniem pracowników, a także prowadzić wiele różnych działań. Mimo, że praca na etacie HR manager to praca biurowa, przez wzgląd na specyfikę pojedynczych zadań, odbywa się ona w wielu miejscach.

Osoby, które pragną być zatrudnione na tym stanowisku, muszą ukończyć wyższe studia na uczelni ekonomicznej na wydziale zarządzanie i marketing lub podobnym. Musi ponadto mieć duże doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników i posiadać obszerną wiedzę z wielu różnorodnych dziedzin. Zarobki kierownika ds. personalnych kształtują się w granicach 5-10 tysięcy złotych brutto.

Ponadto należałoby dodać, że HR manager dopomaga członkom personelu w wyznaczaniu ich ścieki zawodowej. Od takiego kierownika w pewnym stopniu może zależeć przyszłość całej korporacji.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,