Czy rynek Chin wciąż jest atrakcyjny?

Jeszcze kilka lat temu możliwe było by sprowadzić coś z Chin i oczekiwać na naprawdę sporą marżę. Teraz uległo to zmianie, a marża wynosi od pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Gdy znajdziemy dobry pomysł to z pewnością uda nam się na tym zarobić.

produkty z Chin

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, iż produkcja w Chinach jest droższa z dnia na dzień, to bez wątpienia trend nieodwracalny, niemniej jest jednak tak tania, że można sprowadzić produkty z Chin na niewielką skalę, żeby sprzedać je zyskując na tym. Najczęściej właśnie korzystają na tym małe przedsiębiorstwa. Na przykład zamawiają dwa tysiące egzemplarzy jednego produkty następnie sprzedają je przez kilka miesięcy za pomocą internetu, przez co mogą dużo zarobić. Do tego, nie każdy produkt przyniesie dużą sprzedaż. Jeżeli chcemy, aby nam się udało powinniśmy przeanalizować rynek oraz znaleźć niszę.

Do takiej działalności wystarczający będzie już kapitał około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Musimy pamiętać, iż ogólny koszt importu to nie tylko cena towaru, lecz też transport, cła oraz inne dodatkowe kontrole.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa kancelaria notarialna warszawa z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ są tam dużo niezwykle pożytecznych danych.

Jakie to są koszty, ile wynoszą? Dość trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, ponieważ wszystko jest zależne od zamawianego towaru oraz jego ilości. Od takich rzeczy zależy wysokość cła, cena transportu, jak również inne detale, jak ewentualna rewizja towarów na granicy. Polscy przedsiębiorcy bardzo często mają problem z wybraniem rzetelnego dostawcy, a na serwisach B2B możemy spotkać wielu oszustów. Ich sprawdzenie nie jest łatwe. Warto jednak kształcić się w tym zakresie, gdyż w internecie możemy znaleźć porady jak sobie z tym poradzić, oraz też jak działać samemu. Jednakże jest to trudne, a jeśli w grę wchodzą większe pieniądze, to najlepiej zlecić profesjonalną kontrolę potencjalnego kontrahenta.

Tego typu firma dowie się, czy chińska firma, jaka oferuje swoje usługi, faktycznie istnieje, czy posiada właściwe licencje, oraz czy ma możliwość zrealizowania zamówień pod względem ilości jak również jakości. Dzięki temu nie musimy niepokoić się, że jakaś rzecz się nie powiedzie, iż sprowadzony towar nigdy do nas nie dotrze. Szkoda na te próby naszych pieniędzy oraz czasu, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,