Co jak długi okres mogłyby zostać powtarzane szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz do czego muszą one przygotowywać członków personelu?

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zagwarantowania swoim członkom personelu szkolenia, na którym zapoznają oni problemy powiązane z zachowaniem m.in. bezpieczeństwa na ich stanowiskach.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od ich rodzaju, takie szkolenia mogą mieć charakter cykliczny. Postać, w której mogą być one przeprowadzane jest zależna w znacznej mierze od danego zwierzchnika i typu samej pracy.
Dla przykładu tzw. praca online powoduje, że tego typu szkolenia BHP mogą odbywać się przez internet czy to w postaci prowadzonej przez odpowiedni program rozmowy czy tylko przesłania właściwych materiałów szkoleniowych. W wypadku tradycyjnej postaci zatrudnienia, tego typu przeszkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zabezpieczenia PPOŻ mogą być powtarzane nawet co 365 dni. Przepisy nie określają szczegółowo zakresu kursów, które muszą odbyć osoby wyznaczone w firmie do udzielania pierwszej| pomocy i wykonywania działań z zakresu gaszenia pożarów i ewakuacji pracowników. Z tego też powodu przyjmuje się, że przeszkolenia kierunkowe dla tego typu pracowników będą wystarczające w zakresie pierwszej| pomocy przedmedycznej.
szkolenia bhp

Autor: Liz Lux
Źródło: http://www.flickr.com
Księgowość

Autor: KAMEERU
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, że członkowie personelu, którzy zostali wyznaczeni do przeprowadzania czynności w zakresie ochrony PPOŻ oraz ewakuacji nie muszą posiadać w tym zakresie specjalistycznych kwalifikacji. Powinni natomiast posiadać ukończone szkolenie – konferencja poznań BHP zgodnie z normami Ministerstwa Pracy. Szczególne znaczenie szkolenia mają w przypadku osób, które muszą pracować na znacznej wysokości.

Poza tym uczestnik takiego przeszkolenia powinien po jego ukończeniu otrzymać zaświadczenie jego odbycia. Musi to zostać zanotowane w aktach członka personelu. Firmy, jakie prowadzą szkolenia BHP dopasowują okresy do zapotrzebowań każdego klienta.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,