Zasady leasingu

Leasing jest drugą, oprócz kredytu, bardzo popularną postacią finansowania inwestycji, która umożliwia użytkowanie obiektów, a w koronnym rozrachunku, także jej nabycie, bez przymusy jednokrotnego angażowania znacznych środków własnych.

Dokumenty spięte klipsem

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Leasing tym się różni od kredytów, zapożyczeń, iż leasingobiorca nie musi pobrać obiektu leasingu na własność, lecz może wiadomy obiekt tylko wypożyczyć. Jest współczesną i funkcjonalną ekonomicznie formą finansowania inwestycji, nie potrzebującą angażowania dużych środków własnych. Przez cały termin obowiązywania umowy leasingowej jej rzecz pozostaje mieniem leasingodawcy, z kolei leasingobiorca opłacając opłaty leasingowe wyzyskuje go do swoich zamierzeń ekonomicznych. Leasing gwarantuje wliczenie całego płaconego przez leasingobiorcę opłaty leasingowej w koszty zdobycia dochodu, co daje sposobność finansowania z zysku jeszcze przed opodatkowaniem. Leasing jest najprostszą i najszybszą procedurą finansowania zaplanowanych inwestycji. Olbrzymie dobrodziejstwa płynące z leasingu w Poznaniu powodują, że jest to odpowiednia i dobra droga do pomnażania własnych dochodów i uwieczniania własnej pozycji na rynku.

Interesują Cię dalsze informacje (http://www.hurtopony.pl/ciezarowe.html) na ten temat? To fantastycznie, bo z radością przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne ciekawe wpisy.

Aktualna dynamika rozwoju sprawia, że ta forma świadczenia usług ma swoją okazję rozrostu i zapowiada znaczną zyskowność takich przedsięwzięć. Leasing wszelkiego gatunku dóbr i usług pojawił się jako szansa na uzyskanie nowatorskich technologii, których uzyskiwanie drogą obecną przysparzało niemało przeszkód.

samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Brać w leasing można praktycznie jakąkolwiek rzecz, zaliczaną do środków trwałych, tak jak nowiutką, jak i wykorzystywaną. Leasingowi podlegają dobra ruchome i nieruchome, maszyny, auta osobowe i ciężarowe. Istnieje wiele powodów, jakie powinny skłonić jednostkę do korzystania z leasingu w Łodzi, a jedną z nich jest forma finansowania inwestycji umożliwiająca leasingobiorcy dostęp do dóbr inwestycyjnych bez tracenia znacznych środków na ich zakup. Do nawiązania umowy leasingowej celowe są dwa podmioty gospodarcze, finansujący czyli właściciel obiektu leasingu oddający go w eksploatację, również używający. W praktyce, podczas zawierania umowy leasingu uczestniczy pośrednio względnie bezpośrednio kilka współpracujących firm.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,