Poznaj co to jest i jak ważny jest networking

Niejeden pracodawca zdaje sobie na pewno sprawę jak ważna jest reklama oraz dobra renoma firmy. Nic tak nie napsuje nam potencjalnego rynku, jak niedobra opinia jakiegoś naszego byłego klienta. Zła opinia będzie dla nas bardziej uciążliwa niż nawet jakaś usterka w naszej firmie. Nic tak nie psuje marki w branży jak właśnie czarna reklama.

wspólna praca nad projektem

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego, ażeby stworzyć dla siebie świetną markę, powinno się wokół siebie utworzyć grupę godnych zaufania ludzi, klientów, współpracowników i osób działających w tej samej branży. Tworzenie sieci kontaktów poprzez spotkania z innymi ludźmi bądź połączone projekty z innymi klientami mogą nam znacznie dużo dać. Jeśli jesteśmy młodą firmą, jaka dopiero rozpoczyna działanie w jakiejś branży, to wspólny projekt bądź działanie z większą spółką może dać nam sporo nowych doświadczeń. Głównie współpracujemy z spółką, która jest w branży już od lat i również ich metody kontaktu oraz pracy na rzecz zleceniodawcy powinny nam pokazać w jaki sposób należy działać i również jakich pomyłek unikać w przyszłości. Takowa sieć kontaktów, czyli networking mógłby przyjść nam z pomocą jeśli akurat wpadniemy w jakieś trudności i w pojedynkę będzie trudno wyjść z tych tarapatów.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej raport a3 tutaj, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Niemniej w jaki sposób zbudować takową sieć powiązań? Jeżeli aktualnie zaczynamy a także nie mamy akurat zbyt dużo kontaktów, to dobrze jest w takiej sytuacji brać udział w różnych konferencjach firmowych. Takowe wyjazdy mogą nas wiele nauczyć, wskazując w jaki sposób mamy działać a także co rozwijać na samym początku. To również miejsce , w którym można wykonać wiele formalnych albo nieformalnych rozmów z przedstawicielami innych firm. Takie rozmowy to dobry grunt do stworzenie kontaktów międzyfirmowych. Jeżeli na wyjeździe uda nam się nawiązać z jakimiś firmami kontakt, to bardzo dobrze go następnie utrzymywać poprzez rozmowy telefoniczne ewentualnie kontakt mailowy – użyteczna strona.

praca przez internet

Źródło: freepik.com
Niemniej nie zawsze można sobie pozwolić na aktywne działanie i ciągłe jeżdżenie na takie spotkania, jeżeli z jakichś przyczyn nie możemy uczestniczyć w tych imprezach, to równie dobry będzie Internet, w którym możemy wpisać się do jakiejś grupy dyskusyjnej czy oglądać fora branżowe. Pamiętajmy, iż wszelkie fora internetowe to świetne miejsca na uzyskiwanie informacji.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,