Dlaczego dotacje przyczyniły się do rozwoju firm w ubiegłych latach, parę informacji o składaniu wniosków

Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej przedsiębiorcy i rolnicy dostali całkowicie nowe możliwości finansowania swojej działalności. Fundusze unijne dla licznych większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwości dynamicznego rozwoju ich firm i wprowadzenia w życie pomysłów, które w innych okolicznościach raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Ze wsparcia unijnego przez minione dziesięć lat skorzystało wiele tysięcy firm, otrzymując kwoty od kilkunastu tysięcy do nawet dziesiątek milionów złotych. Przez wsparcie dotacjami powstały nowe ulice, obiekty sportowe i naukowe i mnóstwo innych rzeczy. I cały czas będą powstawać nowe, bo na lata 2015-2020 jest przewidziana jeszcze jedna pula środków, które można wykorzystać zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.

Dużo też będzie środków do rozdania dla osób które się zajmują rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników liczyć będą mogli w zasadzie wszyscy, którzy spełnią określone w ustaleniach UE warunki. Pomimo bardzo dużej popularności środków unijnych duża część przedsiębiorców nie chce z nich korzystać, twierdząc że dofinansowanie małych firm będzie zbyt trudne do dostania. Rzeczywiście należy spełnić szereg warunków, jakie są konieczne do otrzymania dofinansowania, ale nie jest też tak, że przeciętna firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z resztą w razie problemów zawsze można skorzystać ze wsparcia jakiejś firmy zajmującej się opracowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona skompletować i wypełnić wszystkie konieczne dokumenty. Najważniejszą sprawą, jeszcze przed wnioskiem, będzie wyznaczenie celu, na jaki uzyskane środki zostaną wykorzystane.

Chcemy Cię zachęcić do identycznie ciekawych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij odsyłacz (http://abk.pl/) i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Dopiero po tym można będzie poszukać jakiegoś programu, w ramach którego będzie się zamierzało dostać dofinansowanie. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie samego wniosku, jest on do ściągnięcia ze strony każdego programu. Należy bardzo szczegółowo wypełnić każde pole i pamiętać też o załącznikach, ponieważ wszystkie błędy i zaniedbania spowodują nie przyjęcie dokumentów, co jest równoznaczne z przekreśleniem szansy na dotację.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,