Czy w 1-osobowej firmie samodzielne prowadzenie księgowości jest skomplikowane?

Rozpoczynając swą działalność gospodarczą, każdy przedsiębiorca namyśla się czy zatrudnić księgowego, czy też Rachunkowość poprowadzić samodzielnie.
Nim przedsiębiorca zdecyduje się na to, jaką księgowość będzie prowadził, powinien namyśleć się nad tym, jak duże będzie jego przedsięwzięcie, które będzie prowadził.

Istotny jest tu sposób rozliczeń skarbowych. Istotne jest czy będzie to podatkowa karta, ryczałt, czy podatek według skali. Jeśli zamierzasz funkcjonować jako freelancer lub zamierzasz obsługiwać kilka spółek jako podwykonawca oraz będziesz pracował sam, wtedy dobrym wyjściem będzie prowadzenie księgowości samemu. Każdy mikroprzedsiębiorca na początku swej działalności sam powinien prowadzić swe rachunki. W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy poznać kilka podstawowych przepisów. To dopomaga także wykształcić konkretne nawyki, które związane są z zarządzaniem spółką. Przedsiębiorca, który sam prowadzi swą rachunkowość, może dobrze poznać fundamentalne zasady, które wiążą się z podatkami. Zdarza się często tak, że dużo księgowych zdarzeń jest powtarzalnych, z tego też powodu własnoręczne prowadzenie rachunkowości oszczędza czas, ponieważ można dublować zdefiniowane rozwiązania.

bankomat

Autor: Dumb Funded
Źródło: http://www.flickr.com
księgowość

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy Księgowość prowadzona jest samodzielnie, czy też przez biuro notariusz gdańsk wrzeszcz rachunkowe, w każdym przypadku to biznesmen odpowiada za ewentualne błędy. W samodzielnym prowadzeniu księgowości pomóc mogą programy rachunkowe. Jeśli zdecydujesz się prowadzić rachunki sam, wtedy mógłbyś skorzystać z gotowych rozwiązań online. W jakimkolwiek programie wystawiać można bezpłatnie sprzedażowe faktury i wprowadzać faktury kosztowe. System księguje je automatycznie we właściwych rejestrach.

Automatycznie generowane są również deklaracje skarbowe. Stosowanie programów online wymaga od biznesmena posiadania wiedzy na temat rachunkowości. Jest to stanowczo najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie prowadzenia księgowości.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,