Jak dobrze robić porządki? Szybko i efektywnie?

Kogo by nie spytać – prawie każdy lubi porządek i ład. Szczególnie, kiedy odnosi się to do jego własnego mieszkania. Wiadomo, w posprzątanym domu lepiej się mieszka, człowiek lepiej się czuje i wszystko jest na swoim miejscu . Co z tego jednak, gdy tak mało osób lubi sprzątać, a nie każdy może sobie pozwolić na zatrudnienie ludzi do sprzątania? Należy odnaleźć sposób na szybkie sprzątanie!

Prace porządkowe

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsza zasada to systematyczność. Pamiętaj, że brud zjawia się niepozornie – tutaj zostawisz ubranie zamiast odwiesić je na wieszak, tam rzucisz gazetę, jaka powinna znaleźć się w śmietniku, a najszybciej brud widać w kuchni, gdyż zamiast myć wszystkie naczynia systematycznie, Ty odkładasz każdą szklankę lub talerz na później. A później jest cała góra brudnych naczyń czekających na mycie. Pamiętaj więc, ażeby wiele drobnych czynności porządkowych robić na bieżąco, to najbardziej korzystny sposób, ażeby nie spowodować bałaganu, jaki trudno będzie dokładnie posprzątać. Jednocześnie, te drobne czynności pomogą Ci w generalnym sprzątaniu. Weź sobie wyznacz jeden dzień na generalne sprzątanie. Szybciej Ci to pójdzie, jak będziesz regularnie dbał o czystość.

Druga zasada – zaangażuj innych domowników, to zapewnienie, że nie będziesz sam dbał o wszystko. To jednocześnie sprawi, że inni będą bardziej dbać o porządek. Jeśli bowiem ktoś nie sprząta nie doceni porządku, ktoś kto nie włoży w to pracy nie będzie rozumiał, ile wymaga to czasu i wysiłku.

Sprzątanie mieszkania

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Trzecia zasada – regularność. Pamiętaj, iż liczy się zachowanie odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności. Jeśli będziesz to robił źle może się okazać, iż zrobiłeś coś na marne, bo jesteś zmuszony zrobić to jeszcze raz. Na przykład, ścieranie kurzu. Najpierw ścieraj, najkorzystniej wilgotną ściereczką ze środkiem antystatycznym, potem natomiast odkurz całe mieszkanie, dopiero na końcu umyj podłogi. Zastanawiasz się, skąd taka kolejność? Otóż, kiedy wycierasz kurz zrzucasz go na dół, w przeciwną stronę zrobiłbyś sobie niepotrzebną i dodatkową pracę (oferta na www).

Te trzy zasady są bardzo potrzebne, ażeby sprzątanie karaluchy dezynsekcja warszawa domu czy biura stało się jak najbardziej efektywne i zabierające jak najmniej czasu. Jeśli jednakowoż nie masz faktycznie na to potrzebnegoczasu, a Twój dom czy powierzchnia biurowa nie obejdzie się bez koniecznych porządków, jesteś w stanie zatrudnić firmę, która zajmuje się sprzątaniem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę, przykładowo sprzątanie biur Wrocław czy Warszawa lub sprzątanie mieszkań. Możesz być pewny, iż otrzymasz naprawdę dużo satysfakcjonujących wyników. Takich firm jest coraz więcej, dzięki czemu stawki, jak i oferta są coraz bardziej konkurencyjne.


Wyświetl większą mapę

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,