Jak zostać fachowym agentem towarzystwa ubezpieczeniowego?

Powstające aktualnie działalności gospodarcze ubezpieczeniowe zajmują się sprzedażą różnych rodzajów ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której wykonywaniem zainteresowanych jest sporo osób. Nasuwa się oczywiście pytanie, jak można być agentem ubezpieczeniowym?

Oczywiście duża część klientów firm ubezpieczeniowych podpisuje umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Baza uprawnień agenta będzie zależne od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też pracuje jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach będzie obejmowała mimo wszystko inny zakres obowiązków. Pośrednik ubezpieczeniowy nie posiada stosownej licencji, nie jest w stanie więc podpisać z nami umowy w imieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, dla którego pracuje. Ciekawe informacje znajdziesz na tej stronie. Agent ubezpieczeniowy taką licencją posiada, może więc nie tylko zaprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale też zawrzeć z nami umowę. Tak pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługą zafascynowanych indywidualnych oraz jednoosobowych i średnich przedsiębiorstw. Czas pracy agentów ubezpieczeniowych jest pozbawiony schematu. Dla wielu osób jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak jednak można nim zostać?

Mężczyzna w garniturze

Źródło: pixabay.com
Zadanie agenta ubezpieczeniowego mogą wykonywać osoby, które nie były karane za przestępstwa umyślne. To jeden z najważniejszych warunków.

Czy myślisz, że w sieci jest niewiele wartych polecania materiałów? Jeżeli masz zamiar wejść na naprawdę użyteczny portal, to zalecamy ten serwis (http://www.progresdisplays.pl/rollupy/x-bannery).

Należy również pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Osoby zdecydowane na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są zapisane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Cieszący się popularnością kurs agenta ubezpieczeniowego który jest zorganizowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie związane jest z koniecznością zdania egzaminu. Poprzejściu egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje pozwolenia na pracę konkretnie w tym zawodzie. Wykształcenie kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Bogatą ofertę szkoleń zapewnia firma FMG International S.A. Warunkiem niezbędnym jest oczywiście posiadanie wykształcenia średniego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych niezwykle często jednak zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które zdobyły wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta są zależne od liczby umów jakie uda się w danym okresie podpisać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,