Programy Google, jakie mają na celu doprowadzić do wyselekcjonowania w pozycjonowaniu stron www

Narzędzie Google, które mają na celu doprowadzić do wyselekcjonowania w pozycjonowaniu witryn internetowych są wydawane raz na pewien czas przez tę spółkę i wtedy także stają się prawdziwą zmorą dla posiadaczy witryn internetowych.

Obecnie da się szybko sprawdzić, czy strona, jaką prowadzimy jest stroną zaatakowaną przez programy Google które mają za zadanie wprowadzać modyfikacje w indeksacji witryn w wyszukiwarce. Przykładowo, od paru lat niebezpiecznym programem dla posiadaczy stron o niskim poziomie indeksacji była Panda, jaka wyraźnie doprowadziła owe witryny na jeszcze bardziej zaniżone miejsca.

SEO, pozycjonowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na ten moment zaś wyłoniła się innego rodzaju aplikacja, jaka wycelowała w tym przypadku w strony internetowej zbyt wysoko zindeksowane. Jeżeli w takim razie na przykładchociażby w wyznaczonych tekstach występuje zbyt duże rozmieszczenie fraz albo zbyt duża liczba zbliżonych do siebie domeną linków, strona taka może być obiektem aplikacji jaką jest pingwin, bo to stricte o nią chodzi.

Zaatakowania Pingwina mogą oczekiwać również te strony, na których znajduje się dużo tekstów skopiowanych z pozostałych stron. Czyli takie, gdzie nie będzie niepowtarzalnej zawartości merytorycznej. O ile strona tego typu także ma nienaturalne, zakupione na pozostałych portalach linki to także stanie się celem Pingwina.

To warte zerknięcia materiały, zatem nie wahaj się oraz sprawdź je – to zbliżona tematyka, która jest niewątpliwie warta zainteresowania.

Inne czynniki, które będą przyczyną tego, iż witryna tego typu zostanie niżej zamieszczona w indeksacji to: zbyt wielka ilość linków, czy też ukryte tekstytreści. I analizując to, że polskie witryny są w wielu przypadkach witrynami zaspamowanymi może to odnosić się do aż pięciu procent polskich miejsc w sieci. Każdy oczywiście ma szansę skontrolować, czy jego witryna jest celem Pingwina. Będzie okazja to najprościej zaobserwować po diametralnym zmniejszeniu ilości ruchu na stronie albo również wtedy, kiedy Google prześle powiadomienie a propos tego, że strona nasza jest kontrolowana.

Obniżaniu noty witryny albo również i wycofaniu jej z notowań da się zapobiec przez stosowanie odpowiednich technik SEO. A więc najzwyczajniej należy sprawić, by prowadzona przez nas witryna była wyspecjalizowana pod kątemwzględem treści. Muszą być umieszczone na niej teksty a także odnośniki merytoryczne, a to będzie podstawą do tego, aby Google nie odczytywało witryny jako zbyt bardzo zoptymalizowanej lecz bez jakiegokolwiek przesłania.

Odkryj:

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,