Jak ustrzec się kłopotów przed podpisaniem umowy – fachowe opiniowanie umów.

Każdy z nas zawarł w życiu niejedną konwencję. Były to konwencje wykonania usług internetowych, umowy podpisane z operatorem komórkowym a także umowy wynajmu domu. Jednakże kto z nas przed podpisaniem takiej umowy, konsultowało ją z adwokatem jak i doradcą finansowym?

Umowy handlowe

Autor: Dan Moyle
Źródło: http://www.flickr.com
A więc raczej nikt. Statystycznie co dwudziesty Polak poczłapie po wskazówkę do specjalisty z dziedziny prawa i finansów. I właśnie tu popełniamy pierwszy jak i jeden z poważniejszych błędów przed zawarciem jakieś konwencji.

Naznaczę jeden przykład, jaki przytrafił się naprawdę: otóż dana firma informatyczna podpisała konwencję wynajmu lokalu na czas 3 lat. Również w umowie zostało zanotowane, iż nie będzie sposobności na wcześniejsze rozwiązanie umowy. Po pierwszym okresie działalności firma popadła w zadłużenie jak i rozpoczęły się problemy powiązane ze spłatami rat czynszu. Firma próbowała kompromisowo anulować konwencje, niestety nie powiodło się.

Firma zakomunikowała upadłość a także jej dobra materialne były sprzedane na poczet oddania długów. Aktualnie omówmy sytuację, gdyby przed zawarciem umowy skorzystać z rad prawnika.

Czy kolekcjonujesz informacje w odniesieniu do przedstawianego zagadnienia? Jeżeli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (https://ingas.pl/oferta/uslugi-dodatkowe/). Ono również będzie dla Ciebie atrakcyjne!

Aktualnie profesjonalne opiniowanie umów jest to jedna z usług proponowanych przez co najmniej wszystkie kancelarie prawne. Dla niejednego prawnika wymogiem będzie umienie prawa handlowego.

Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych jest to jeden z postulowanych przedmiotów na studiach prawniczych oraz tym samym należy śmiało stwierdzić, że konwencje handlowe będą wiadome prawnikom na pamięć. Taka porada prawna czy profesjonalne opiniowanie umów stanowią niewielki koszt w stosunku do przychodów (lub braku strat) poniesionych z racji zapobiegnięcia podpisania umowy, która oddziałuje na naszą niekorzyść.

Prawo umów handlowych jest to dość skomplikowane prawo, tymczasem oprócz tego trzeba posiadać sztukę przeanalizowania słowa pisanego, jakie dość często jest niejasno napisane dla zwykłego człowieka. Jednakże wydatek kilkuset złotych przed zawarciem jakiegokolwiek dokumentu może nas ochronić (nas i naszych bliskich) przed konsekwencjami finansowymi i prawnymi, jakie mogą na nas ciążyć do końca naszego życia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,